Hate crimes – “з чим його їдять”, і як борються?

Питанню попередження злочинів на ґрунті ненависті був присвячений тренінг для громадських організацій Житомирської області, які вирішили присвятити власні ресурси профілактиці цієї проблеми.

Як зазначає координатор проекту Вероніка Мишківська (Голова Ради ЖОАФСС):

“Всі ми, в тій чи іншій мірі, зазнаємо дискримінації. Часто це відбувається за зовсім неочікуваними для нас самих ознаками. Особливо важко у цій ситуації молодим людям з вразливих груп. Саме тому ми вирішили об’єднати громадські організації з усього регіону для вироблення спільної стратегії профілактики цього явища серед молоді. Саме під час триденного тренінгу для тренерів ми спільними зусиллями виробили програму неформальної освіти молоді з попередження злочинів на ґрунті ненависті”

DSCN6930

Під час тривалих сесій учасники мали змогу у різних формах на особистому досвіді пережити ситуації дискримінації та умовно стати жертвами відповідних злочинів. Особливо учасникам “прийшлись до смаку” саме емоційні вправи у поєднанні з емоційним переживанням, – це і форум-театр, і перебування як в ролі жертви, так і в ролі агресора. А після важких психоемоційних вправ, особливий позитив викликала вправа із подолання етнічних стереотипів (на фото).

DSCN6850

Як зазначив експерт проекту та один із тренерів освітньо-координаційного тренінгу Андрій Сочинський: “І хоча деяким нашим громадянам ця проблема здається не пріоритетною, ми з вами маємо розуміти, що ситуація з агресією в суспільстві є дуже високою. І, відповідно до людської природи, ця агресія потребує виходу в тій чи іншій формі (і ця проблема носить глобальний характер). Наше завдання, якраз і полягає у тому, щоб ця накопичена агресія не тільки переходила у конструктивне русло, а й максимально сприяти тому, щоб вона не виникала взагалі. І як би це парадоксально для когось не звучало, абсолютно кожен із нас може стати жертвою hate crimes, бо дискримінувати можуть кожного! Бо знайти ознаки, щоб розділитись завжди легше, ніж зробити зусилля над собою і спробувати знайти ознаки, щоб об’єднатись!”

DSCN6440

У підсумку учасники розробили програму неформальної освіти з попередження злочинів на ґрунті ненависті, які надалі будуть впроваджені серед трьох цільових аудиторій проекту: студентів ВНЗ, учнів ПТУ та школярів. Географія проекту має охопити всю Житомирську область.

Здійснено в рамках проекту «До толерантного суспільства через неформальну освіту молоді» за підтримки Бюро з демократичних інститутів та прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *