Житомирським ЗМІ допоможуть реформуватися

     З 1 лютого на теренах Житомирщини стартував новий проект «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності». В Україні цей проект адмініструє ГО “Тернопільський прес-клуб”. Проект здійснюватиметься в партнерстві з прес-клубами Житомира, Сум, Херсона і Ужгорода та при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

     Метою проекту є надання широкої та різнопланової підтримки друкованим засобам масової інформації в 5-ти областях України в процесі їх роздержавлення відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», а також на перших порах їх самостійної діяльності.В ході проекту надаватиметься фахова юридична допомога, сприяння в оволодінні сучасними методами журналістики, а також навчання редакторів і працівників реформованих ЗМІ менеджменту та монетизації їх онлайн контенту.

Реалізація проекту через мережу незалежних прес-клубів з різних регіонів дасть змогу забезпечити широке висвітлення і обговорення ходу роздержавлення газет, акумулювати і поширити кращий практичний досвід, вирішити актуальні проблеми на місцях,-зазначає керівник проекту Анжела Кардинал.

      Впродовж восьми місяців у кожній з областей буде організовано по 5 тренінгів, які проведуть сертифіковані тренери. Тематика навчань охопить всі основні напрямки, актуальні для керівників та працівників видань в процесі роздержавлення та наступного налагодження самостійної діяльності. Зокрема, розглядатимуться питання юридичного захисту та зменшення можливих ризиків, розробки необхідної документації, налагодження роботи рекламних служб тощо. Учасники тренінгів отримають практичні рекомендації та пояснення до положеннь законодавства щодо роздержавлення комунальних газет. Окремо буде розглянуто питання щодо роботи місцевих друкованих засобів масової інформації в умовах реалізації адміністративно-територіальної реформи.

     Для ефективної юридичної підтримки в рамках проекту постійно діятиме централізована «гаряча телефонна лінія», на яку зможуть звернутися керівники та працівники редакцій не лише з областей-учасників, а й з усієї України. Консультації надаватимуться досвідченим юристом і через електронну пошту. А також будуть оприлюднені на сайтах прес-клубів 5-ти регіонів та на сайтах партнерських онлайн-медіа.

     Відкрите обговорення найгостріших проблем роздержавлення для пошуку ефективних рішень та обмін вже наявним досвідом забезпечать телемости між регіонами в прямому ефірі. З метою надання практичної допомоги редакційним колективам та їх керівникам буде видано і безкоштовно розповсюджено спеціальний посібник.

Джерело:

Житомирський прес-клуб

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *