Молодіжний но-хейт марафон продовжує крокувати Поліссям

     Марафон тренінгів з профілактики злочинів на грунті ненависті продовжує крокувати теренами Житомирщини. Цього разу його учасниками стали першокурсники з Житомирського державного університету імені Івана Франка.  Майбутні соціальні працівники взяли участь у тренінгу “До толерантного суспільства через неформальну освіту молоді” у рамках однойменного проекту, який реалізує Житомирська обласна Асоціація фахівців соціальної сфери разом із партнерами. Даний проект реалізується за підтримки Бюро з демократії і прав людини ОБСЄ,

Як зазначила тренерка, очільниця ГО “Інститут Креативних Інновацій”, Інна Палько:

DSCN6135“Особливо корисним цей тренінг виявився для наших “першачків”), котрі не тільки вперше взяли участь у тренінговій формі роботи, а й одразу розпочали безпосереднє знайомство зі своєю майбутньою професією – соціальною роботою. Важливо, що саме вони потенційно працюватимуть з випадками протидії дискримінації, а тому учасники мали можливість запропонувати уже відомі їм механізми превенції, проаналізувавши слабкі та сильні сторони протидії дискримінації в Україні.”

    В своїх очікуваннях учасники зазначили про потребу більш ґрунтовного навчання в темі антидискримінації, проте вони виявили достатній рівень знань, вибудовуючи логічні зв’язки між наступними категоріями: «стереотип», «упередження», «дискримінація», «расизм», «мова ненависті», «злочини на ґрунті ненависті» тощо. Зазначимо, що учасники тренінгу виявилися найменш обізнаними з питання протидії злочинів на ґрунті ненависті, особливо в плані правових та інституційних умови боротьби зі злочинами на ґрунті ненависті, а вправа з стікерами «Хто може стати жертвою дискримінації?» наочно показала студентам, що потенційно кожен з нас може стати жертвою дискримінації за певних обставин. Для підсилення ефекту тренінгового матеріалу додатково використовувалися відеоматеріали, ми послуговувалися можливостями Інтернет мережі, щоб попрацювати з категорією «мова ненависті», навчити вирізняти її та виробили механізм дій для її протидії, та справжній інтерес у роботі групи викликала форум-вистава. Учасники створили дві форум-вистави, в основу кожної з них була закладена ситуація з дискримінацією певної групи, студенти моли можливість неодноразово програти форум-виставу, шукаючи безконфліктне вирішення ситуації та залучити всіх учасників тренінгу і створене дійство.

     Зазначимо, що очікування учасників справдилися, аудиторія була позитивно налаштована, активно вступала в дискусії, виконувала всі поставлені завдання, особливо відзначаючи актуальність теми тренінгу, що дає можливість говорити про успішне проведення заходу тощо.

Захід відбувся в рамках проекту “До толерантного суспільства через неформальну освіту молоді” за підтримки ОБСЄ/БДІПЛ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *