Навчальний курс «Захист потерпілих від дискримінації та злочинів на ґрунті ненависті»

 Бажаєте краще розумітися в захисті від дискримінації? Хочете ефективніше допомагати людям та приєднатися до міжрегіональної мережі фахівців із захисту?

 Запрошуємо взяти участь у другому навчальному курсі «Захист потерпілих від дискримінації та злочинів на ґрунті ненависті»!

  Для кого цей курс:

  • адвокати/-тки
  • юристи/-тки правозахисних НУО

Навчальний курс складається з трьох обов’язкових навчальних модулів.

10 адвокатів-учасників курсу за результатами обов’язкових модулів можуть претендувати на участь у четвертому — практичному інтенсиві.

  Графік проведення навчання: 

  • 28-30 листопада 2019
  • 24-26 січня 2020
  • 21-22 лютого 2020
  • Березень 2020 — дводенний практичний інтенсив для адвокатів.

Перші три тренінги — обов’язкова навчальна програма для відібраних учасників та учасниць. Четвертий модуль — практичний інтенсив для адвокатів/-ток за результатами додаткового конкурсу.

  Учасники та учасниці курсу отримають:

  • розуміння суті явища дискримінації та злочинів на ґрунті ненависті;
  • розуміння/знання про соціальні групи, які стають жертвами дискримінації та/або злочинів на ґрунті ненависті та алгоритму роботи з ними;
  • розуміння масштабів поширення, природи дискримінації та злочинів на ґрунті ненависті в Україні;
  • знання щодо побудови ефективної стратегії ведення справи про дискримінацію та злочини на ґрунті ненависті у якості адвоката постраждалої особи;
  • вміння збирати та долучати до справи докази (в тому числі – вміння працювати із непрямими доказами);
  • знання «поля» – яких експертів залучати до побудови справи, як використовувати аргументацію у таких справах;
  • знання практики ЄСПЛ у справах про дискримінацію та/або злочини на ґрунті ненависті, вміння будувати стратегічні справи з перспективою на ЄСПЛ.

  Тренери навчального курсу:

  • Роман Мартиновський — адвокат, експерт Регіонального центру прав людини, сертифікований тренер Ради Європи
  • Ірина Федорович — правозахисниця, експертка з протидії дискримінації, директорка ГО «Центр «Соціальна дія», авторка методичних посібників для професійних спільнот та тренерка
  • Оксана Гузь — адвокатка, старша партнерка Адвокатського об’єднання «Прове»,  експертка по роботі з вразливими групами населення, які піддаються дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті

А також інші експерти та експертки із значним досвідом захисту від дискримінації, розслідування та призначення експертиз, застосування норм міжнародного права

  Як взяти участь?

Конкурсний відбір на участь у навчальному курсі передбачає 2 етапи:

  • 1 етап конкурсу: 

до 01.11.2019 р. заповніть анкету за посиланням: https://forms.gle/pFA3d8YfrK5w4fXC8

Результати першого етапу Ви дізнаєтесь до 05.11.2019 р.

  • 2 етап конкурсу: 

відібрані за результатами першого етапу претенденти/-тки повинні записати коротке відео (хронометраж до 2 хвилин) на тему “Чому мені важливо потрапити саме на цей курс?”

Відео необхідно надіслати до 12.11.2019 р. на електронну скриньку: info@ulaf.org.ua

Результати двох етапів відбору стануть відомі 14.11.2019 р. та будуть повідомлені відібраним учасникам/-цям на електронні скриньки, вказані при першому етапі відбору.

Під час відбору братимуться до уваги:

  • мотивація
  • досвід захисту прав потерпілих від злочинів на ґрунті ненависті,
  • досвід роботи з вразливими категоріями населення.

*За результатами конкурсу буде відібрано 30 адвокатів/-ток та юристів/-ток, з них 20 отримають стипендію** від організаторів на навчання.

10 відібраних учасників/-ць, які не отримають стипендії, зможуть взяти участь у навчанні, якщо самостійно покриють витрати на проживання і проїзд.

** Умови отримання стипендії на навчання від організаторів:

  1. Відвідати усі дні трьох обов’язкових навчальних модулів*.
  2. Виконати усі завдання тренерів протягом курсу (“домашні завдання”).
  3. Взяти мінімум одну справу для здійснення захисту клієнта від дискримінації та/або ЗГН на умовах pro bono під час навчання або протягом 6 місяців після закінчення навчального курсу (справи також можуть пропонувати тренери курсу і протягом ведення  адвокатом справи, тренерський склад буде надавати експертно-консультаційну допомогу у випадку необхідності). На першому етапі (ознайомлення зі справою, підготовка консультації/стратегії ведення справи) Фундація здійснюватиме логістичну підтримку учасників курсу (проїзд, канцелярське приладдя, поштові витрати). У випадку необхідності судового розгляду справи Фундація покриває транспортні, поштові витрати під час розгляду справи в суді першої інстанції.

*У випадку порушення цієї умови, така особа позбавляється стипендії від організаторів і повинна взяти на себе витрати на навчання (проїзд та проживання).

Якщо учасник/-ця повідомляє організаторів навчання про неможливість взяти участь у першому навчальному модулі не менше, ніж за 2 тижні до старту курсу, така особа виключається з навчальної групи.

Навчальний курс для адвокатів організований Фундацією у співпраці з “Центр Соціальна Дія”Регіональним центром прав людини, Адвокатським об’єднанням “ПРОВЕ” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”

Джерело

One thought on “Навчальний курс «Захист потерпілих від дискримінації та злочинів на ґрунті ненависті»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *