Школярі з Бердичівського району на практиці навчились заробляти на селі

Це стало можливим завдяки впровадженню проекту «Розвиток фінансової незалежності сільських громад через формування навичок агробізнесу у школярів та відновлення пришкільного тепличного та садового господарства». Проект був реалізований Житомирською обласною Асоціацією фахівців соціальної сфери у партнерстві з відділом освіти Бердичівської РДА та за підтримки компанії  “Монсанто-Україна”.

Заходи проекту біли спрямовані на сприяння фінансово-матеріальній незалежності сільських загальноосвітніх закладів  та  молоді з сільських громад через відновлення пришкільного тепличного та садового господарства, а також формування навичок підприємницької діяльності в учнів загальноосвітніх Бердичівського району.

23 травня в приміщенні Бердичівської районної адміністрації відбувся заключний круглий стіл за участю виконавців проекту. З презентацією програми «Україна – житниця майбутнього», що реалізується компанією «Монсанто Україна», виступила Юлія Тірошко – координатор соціальних проектів. А про підсумки місцевого проекту розповіла Вероніка Мишківська, яка здійснювала його менеджмент.

DSC00561

За час реалізації проекту громадська організація ЖОАФСС адмініструвала ремонт теплиць в трьох сільських школах: Озадівській,  Швайківській та Половецькій. А також закупила  саджанці сортових фруктових дерев для відродження пришкільних садків в 17 школах Бердичівського району.

-Це стало поштовхом для відновлення такого важливого напрямку виховання учнів як еколого-натуралістичний та сільськогосподарський,-зазначила Оксана Мельниченко – директор будинку дитячої та юнацької творчості Бердичівської районної ради. Вона розповіла про успіхи гурткової роботи в цих напрямках повідомила. Так у поточному навчальному році та завдяки відновлювальним заходам, гуртківці стали переможцями районного етапу Всеукраїнської виставки творчості юннатів «Мій рідний край, моя земля» у розділі «Дослідницька робота в галузі сільського господарства» та зайняли ІІ-ге місце в в області по напрямку «Дослідницька робота та продуктивна праця в галузі сільського та лісового господарства». Також  бердичівські школярі перемогли в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Дивовижна теплиця» та у Всеукраїнській акції «дослідницький марафон».

Важливим етапом проекту став тренінг для керівників гуртків із започаткування власної справи у сільській місцевості за методикою Міжнародної Організації Праці «SIYB (Start and Improve Your Business)» з метою її запровадження у гурткову роботу з учнями. Бо саме показ  можливостей ведення малого бізнесу на селі та залучення до цього молоді і є шляхом до сталого розвитку села.

Як зазначила керівник проекту Вероніка Мишківська,  цьому і були присвячені усі проектні заходи. І хоча це дуже маленькій крок у відродженні українського села, але саме з них починаються великі  справи.

DSC00572

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *