Молодіжний форум до Дня боротьби зі СНІДом пройде в Житомирі

01.12.2016 року (початок о 12.00 год.) відбудеться відкритий студентський молодіжний інформаційний форум на тему: «Медики і громадськість об’єднують зусилля у попередженні ВІЛ/СНІДу в молодіжному середовищі» та соціальний ярмарок (початок об 11.00 год.) серед студентської молоді (до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом). Захід відбудеться з ініціативи просвітницького відділу обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини Житомирської обласної ради спільно з обласним центром профілактики та боротьби із СНІДом Житомирської обласної ради,  Житомирським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, «Клінікою дружньою до молоді», ЦМЛ № 1 м. Житомира за участі молодіжних громадських, благодійних організацій «АСЕТ», «Тверезий Житомир», «Нехай твоє серце б’ється», «Перспектива», «Паритет», «Центр Здорової Молоді», «Всеукраїнське товариство Едварда Гріга», «Академія зірок», творчої інтелігенції в актовій залі національного агроекологічного університету (Старий бульвар, 7)

До висвітлення події запрошуються засоби масової інформації о 11.30 год.

Інформативно:

В Україні оціночна кількість людей, які живуть з ВІЛ становить 220 000 осіб, з них лише 30% або 70 000 отримують специфічне лікування. У 2017 році 101 000 пацієнтів з ВІЛ отримають АБОНЕМЕНТ НА ЖИТТЯ або доступ до безкоштовного специфічного лікування.

1 грудня ми висловлюємо свою солідарність у подоланні епідемії ВІЛ-інфекції в Україні, перед усім – шляхом максимального доступу до консультування і тестування на ВІЛ та лікування ВІЛ-інфекції для різної категорії громадян!

АБОНЕМЕНТ НА ЖИТТЯ – це шанс кожного жити!

У Житомирській області станом на 01.11.2016 року (починаючи з 1995 р.) виявлено – 8589 осіб з позитивним результатом обстеження на ВІЛ. Перебувають на обліку з діагнозом ВІЛ-інфекція 5565 осіб. Захворіло на СНІД 1787, а померли від СНІДу 846 жителів області. Статевий шлях передачі ВІЛ складає 42,5% або 2367 осіб. Парентеральний (через кров) шлях передачі ВІЛ становить 37,5% – 2087 осіб, з яких 2086 інфікувалися через ін’єкційне вживання наркотичних речовин. ВІЛ-інфікованими жінками народжено – 1082 дитини, з яких 66 дітям встановлено діагноз “ВІЛ-інфекція”, у 792 дітей діагноз “ВІЛ-інфекція” знятий, тобто такі діти є абсолютно здоровими щодо ВІЛ/СНІДу, статус інших дітей уточнюється до моменту досягнення ними 1,5-річного віку. Від СНІД померло 9 дітей.

На сьогодні в області 1452 ВІЛ-інфікованих безкоштовно приймають специфічне лікування ВІЛ/СНІДу – антиретровірусну терапію, серед яких: 1394  дорослих та 58 дітей.

Попереду у нас ще довгий і нелегкий шлях, щоб повністю зупинити епідемію в Україні… Але, той потужний стрибок, який зробила Україна в 2016 році щодо призупинення зростання нових випадків інфікування, дає всі підстави думати, що 2017 рік стане ключовим в подоланні епідемії ВІЛ в Україні.

План

проведення відкритого студентського молодіжного інформаційного форуму

на тему: «Медики і громадськість об’єднують зусилля у попередженні ВІЛ/СНІДу в молодіжному середовищі» до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

Місце проведення:                                                     Дата проведення: 01.12.2016 р.

актова зала Житомирського                                 Початок роботи: 12.00

національного агроекологічного

університету       

 

           Аудиторія: студенти та викладачі різних факультетів Житомирського  національного агроекологічного університету.

          Запрошені: представники керівництва Житомирського  національного агроекологічного університету, просвітницького відділу обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини Житомирської обласної ради, обласного центру профілактики та боротьби із СНІДом Житомирської обласної ради, «Клініки дружньої до молоді» ДЦМЛ м. Житомира, ЦМЛ № 1 м. Житомира, Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадських та благодійних організацій, творчої інтелігенції області, засоби масової інформації.

Вступне слово до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом – Мартинчук Іван Володимирович – проректор з науково-педагогічної роботи, соціального і гуманітарного розвитку Житомирського  національного агроекологічного університету.

 

  1. «Моніторинг епідситуації з ВІЛ/СНІДом в м. Житомирі та Житомирській області, Україні та світі»

Доповідач: Сенкевич Вікторія Генріхівна – обласний позаштатний психолог управління охорони здоров’я облдержадміністрації, психолог кабінету довіри обласного центру профілактики та боротьби із СНІДом Житомирської обласної ради.

Регламент – 7 хв.

.

  1. «Досвід роботи «Клініки дружньої до молоді» в профілактиці негативних явищ серед молоді»:

Доповідач: Заворотня  Лілія Василівна – лікар-дерматовенеролог відділення «Клініка дружня до молоді» дитячої поліклініки № 1 центральної дитячої міської лікарні м. Житомира.

                                                                 Регламент – 5 хв.

 

  1. 3. «Досвід співпраці Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді по профілактиці ВІЛ/СНІДу серед населення»

Доповідач: Синиця Олександр Миколайович – керівник служби соціально-профілактичної роботи Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 Регламент – 5 хв.

 

  1. 4. «Профілактика ВІЛ/СНІДу і негативних явищ у молодіжному середовищі»

Доповідач: Захарчук Єлизавета Самвелівна – координатор м. Житомира Всеукраїнської Благодійної Організації «АСЕТ».

Перегляд  відеоролику.

 Регламент – 7 хв.

 

  1. «Роль тверезості у профілактиці ризикованої поведінки молоді в аспекті попередження ВІЛ/СНІДу»

Доповідач: Коваль Павло Васильович – голова громадської організації «Тверезий Житомир».

Перегляд  відеоролику.

Регламент – 7 хв.

 

  1. «Роль безпечної статевої поведінки молоді у профілактиці і передачі ВІЛ/СНІДу»

Доповідач: Корбутяк Андрій Іванович – лікар акушер-гінеколог пологового відділення центральної міської лікарні № 1 м. Житомира.

Регламент – 5 хв.

 

  1. «Досвід профілактичної роботи молодіжної громадської організації «Паритет»

Доповідач: Тарасенко Наталія Леонідівна – голова ради Житомирської обласної молодіжної громадської організації «Паритет».

Регламент – 5 хв.

 

  1. «Досвід роботи громадської організації «Перспектива» у Житомирській області з профілактики ВІЛ серед груп ризику»

Доповідач: Котвицький Олексій Леонтійович – директор громадської організації «Перспектива»

Регламент –5 хв.

 

  1. «Гендерне насилля та ВІЛ/СНІД»

Доповідач: Нагорна Наталія Володимирівна – голова правління Благодійного  Фонду «Нехай твоє серце б’ється»

Перегляд  відеоролику.

Регламент – 5 хв.

 

  1. «Профілактика негативних явищ серед населення – запорука збереження суспільного здоров’я та профілактики ВІЛ/СНІДу»

Доповідач: Каркавін Сергій Сергійович – регіональний керівник «Центру Здорової Молоді» у складі Міжнародної Антинаркотичної Асоціації.

 Регламент – 5 хв.

 

  1. «Заняття музичним мистецтвом як спосіб подолання негативних явищ у молодіжному середовищі».

Доповідач: Синяк Любов Валеріївна – президент Всеукраїнського товариства Едварда Гріга.

Регламент – 5 хв.

 

  1. «Досвід вокальної та хореографічної роботи з дітьми та молоддю»

Доповідач: ­Вікторов Сергій Олександрович – голова Житомирської міської організації естрадних діячів та об’єднання творчого розвитку молодих талантів “Академія зірок”. Виступ творчої молоді (танцювальний флеш-моб).

Регламент – 5 хв.

  1. 13. Питання, відповіді

( студенти, засоби масової інформації).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *