Український Жіночий Фонд та Національний Демократичний Інститут запрошують приєднатися до когорти проактивних депутаток та пройти 4-денне тренінгове навчання.
Чотири цикли тренінгового курсу проходитимуть у травні-червні 2021 року та включатимуть наступні теми:
• вимоги до сучасного лідерства та сучасної лідерки,
• антигендерні рухи як перешкода впровадженню політики рівних прав і можливостей,
• метод гендерного аналізу та оцінка гендерного впливу,
• правовий статус депутата місцевої ради,
• прийняття принципу рівності жінок і чоловіків через приєднання місцевих рад до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад,
• створення та стратегічний розвиток депутатських груп з гендерних питань,
• мобілізація бюджетних ресурсів шляхом формування місцевих цільових програм.
• Ці та інші теми розкриють для Вас досвідчені експертки з жіночого лідерства, роботи органів місцевого самоврядування, діяльності депутатського корпусу та бюджетної сфери.
Про навчання:
Участь у тренінговому курсі є безкоштовною.
До навчання буде залучено біля 100 учасниць, які сформують 8 навчальних підгруп. Учасниці тренінгів з усіх областей України навчатимуться онлайн протягом 4 днів у форматі 2+2 дні з перервою в тиждень. Робочий день тренінгу – це 4 години інтерактивного навчання, включно з технічними перервами.
Навчальні модулі поєднують теорію та практичні вправи, групову роботу, домашні завдання, що допоможе учасницям опрацювати отримані знання та застосувати у свою щоденну депутатську роботу на новому якісному рівні. Додатково випускниці тренінгового курсу для депутаток місцевих рад візьмуть участь у менторській програмі – отримають індивідуальну підтримку досвідчених і фахових експерток з актуальних для них питань.
Про дати тренінгів відібрані учасниці будуть повідомлені додатково.
Вимоги до кандидаток:
депутатки місцевих органів влади, залучені до формування депутатських груп з гендерних питань або зацікавлені у створенні таких груп зі всіх областей України (перевага надаватиметься жінкам, які проживають у сільській місцевості та/або відносяться до мало представлених у політиці груп: внутрішньо переміщені жінки, представниці етнічних та мовних спільнот, жінки з сільської місцевості, ветеранки АТО/ООС, жінки з інвалідністю, представниці спільноти ЛГБТІК+, жінки, які живуть з ВІЛ, самотні матері, багатодітні матері, жінки пенсійного віку тощо)
Технічні вимоги для навчання:
• доступ до мережі Інтернет;
• наявність персонального комп’ютера/планшета;
• встановлений додаток ZOOM;
• облаштоване місце для продуктивного навчання (окрема кімната або відокремлене робоче місце).
Після закінчення навчання учасниці, які брали участь у всіх тренінгових днях, були активними під час обговорень та практичних сесій, отримають сертифікат учасниці тренінгового курсу.
Для участі у тренінгах Академії жіночого лідерства необхідно:
1. заповнити анкету за посиланням: http://surl.li/riot ;
2. надіслати: резюме та мотиваційний лист, що містить відповіді на запитання «Чому я хочу взяти участь в Тренінговому курсі для депутаток місцевих рад? Яких знань я потребую для запровадження гендерних підходів у діяльності органів місцевого самоврядування?» (не більше однієї сторінки).
Резюме, мотиваційний лист, а також запитання просимо надсилати координаторці проєкту Олені Кисельовій за адресою o.kyselyova@uwf.org.ua. В темі листа просимо вказати «Ваше Прізвище_ Тренінг для депутаток місцевих рад».
У навчанні візьмуть участь ті учасниці, які подадуть повний пакет вказаних документів.
Кінцевий термін заповнення анкети та подання документів – 14 травня 2021 року.
Про результати відбору експертної комісії буде повідомлено 24 травня 2021 року.
Довідкова інформація:
Український Жіночий Фонд (далі – УЖФ) – міжнародна благодійна організація, заснована у 2000 році. УЖФ надає фінансову, інформаційну і консультативну підтримку організаціям громадянського суспільства з України, Молдови і Білорусі. Місія УЖФ – допомогти жінка-лідеркам та організаціям громадянського суспільства, зокрема жіночим, відігравати активну роль у процесах розбудови демократичного суспільства, брати участь у процесах прийняття рішень на різних рівнях, посилювати увагу громадськості до питань різноманітності та ґендеру та досягати ґендерної рівності, справедливості та реалізації людських прав.
Національний Демократичний Інститут (далі – НДІ) є некомерційною, неурядовою організацією, яка працює задля посилення демократичних інститутів у всьому світі шляхом залучення громадянського суспільства, сприяючи відкритості та підзвітності влади. З часу свого заснування в 1984 році НДІ та його місцеві партнери працюють задля підтримки і зміцнення демократичних інститутів та практик, забезпечення проведення чесних виборів, залученню громадян до суспільних процесів, а також сприяють відкритості та прозорості влади.