Зараз триває програма «Студентська Академічна Мобільність (САМ) Україна» Відповідно до неї студенти з різних університетів можуть поїхати навчатися за обміном в інше українське місто. За 4-12 тижнів кожен учасник стає повноправним студентом приймаючого університету, здобуває знання, знайомиться з новими друзями та отримує стипендію. Studway разом з Британською Радою в Україні буде слідкувати за обміном та розповідати про враження учасників. У першому матеріалі читай про мету, формат та суть програми, а також дізнавайся, чого очікують від неї студенти.
Як з’явилася програма?
Анастасія Задран, координаторка програми: «САМ Україна» – один із компонентів програми «Дім Європи», яка фінансується Європейським Союзом. Ідея програми належить колишньому директору Британської Ради Саймону Вільямсу. За основу взята концепція програми «ЕРАЗМУС», де студенти подорожують, щоб навчатись в університетах інших країн. В нашому випадку студенти подорожують між різними регіонами України з відстанню не менше 200 км».
Якою є мета програми?
Анастасія Задран, координаторка програми: «САМ Україна» покликана сприяти міжрегіональній академічній співпраці між закладами вищої освіти та культурному діалогу між молоддю через короткотермінову академічну мобільність в межах України. Ми також прагнемо, щоб така академічна мобільність офіційно визнавалась як частина студентської програми навчання».
Як відбувається обмін?
Два українських університети, які домовилися про обмін студентами, беруть на себе організаційні питання. Під час програми її учасники почуваються повноправними студентами приймаючих університетів: їх тимчасово зараховують до навчального закладу на період мобільності, вони ходять на лекції, живуть у гуртожитках і беруть активну участь у житті університету.
Як відбирали вищі навчальні заклади, що зможуть взяти участь у програмі?
Анастасія Задран, координаторка програми: «На початку цього року було оголошено відкритий конкурс для університетів України. Заявка подавалась від пари університетів. Єдиною вимогою був досвід у програмі «ЕРАЗМУС» для того, щоб заклади мали розуміння як організована мобільність зсередини та, використовуючи цей досвід, змогли організувати таку мобільність в межах України».
Якими є формати програми?
Анастасія Задран, координаторка програми: «Студенти 2-4 курсів будь-яких спеціальностей їдуть до іншого університету на термін 4, 8 або 12 тижнів, де вони навчатимуться та проживатимуть у гуртожитках разом з місцевими студентами. А після завершення мобільності учасники отримають кредити за дисципліни, які пройшли. Їм не потрібно буде складати програму у двох вишах адже бали, які вони наберуть впродовж навчання у приймаючому вузі, будуть визнаватися їх рідним університетом».
Як вдалося адаптувати формат програми у зв’язку з COVID-19?
Анастасія Задран, координаторка програми: «У зв’язку з COVID-19 програма не змінилась. Єдине, що мобільність тих університетів, які перейшли на онлайн навчання, було перенесено на другий семестр 2021 року».
Скільки коштує участь у програмі?
Програма є безкоштовною. Всі витрати покривають організатори. Вони включають адміністративні витрати навчального закладу, проїзд, розселення, надане приймаючим ЗВО (бажано у гуртожитках), та додаткові прожиткові витрати усім студентам, які беруть участь у програмі. Також кожен студент отримуватиме стипендію.
Якими є умови для участі студентів, які захочуть пройти відбір наступного року?
У конкурсі можуть брати участь студенти ЗВО, які пройшли конкурсний відбір у програму. Учаснику потрібно бути повнолітнім, навчатися на 2-4 курсі бюджетної або контрактної форми навчання, мати паспорт України або посвідку на проживання в Україні. В обміні може взяти часть студент будь-якої спеціальності. Він також може поєднати різні сфери навчання або обрати іншу за умови детального узгодження навчальних планів.Слідкуй за новинами про наступний конкурс, який буде у 2021 році.
Більше інформації за посиланням: https://studway.com.ua/sam/
Джерело: https://studway.com.ua