Маєте цікаві практики активізації населення, інноваційні рішення для згуртування громади або історії успішного вирішення місцевих проблем спільними зусиллями мешканців? Тоді запрошуємо долучитись до розробки посібника для активних громад і громадян.
Громадська організація «СТЕП» у рамках проєкту «Зміцнення демократичного врядування» готує до видання практичний посібник, до якого увійдуть:
- ідеї для активізації та посилення впливу організацій громадянського суспільства на місцевому рівні;
- поради для організації діяльності платформ громадської активності, пожвавлення інформаційної роботи й підвищення ефективності комунікації;
- приклади ініціатив у Запорізькій області, реалізованих за підтримки проєкту;
- найкращі практики, впроваджені у малих містах і об’єднаних громадах Південного Сходу та інших регіонів України.
Якщо ви хочете поділитись результатами своєї роботи, надихнути інших людей на збільшення кількості добра в країні, сприяти зміцненню громадянського суспільства і подальшому розвитку об’єднаних громад, запрошуємо вас розказати про вашу ініціативу, а ми залюбки напишемо про неї в нашому посібнику та на електронних ресурсах проєкту.
Як це зробити?
- Заповнити коротку гугл-форму за посиланням.
- Надіслати 2-3 ЯКІСНІ фотографії (які можуть бути використані для друку) на нашу електронну адресу: hromada.zp@gmail.com. У темі листа обов’язково вкажіть, будь ласка, назву практики.
- Ви також можете завантажити шаблон для опису практики в форматі .docx, заповнити його та разом з фотографіями надіслати нам на електронну адресу: hromada.zp@gmail.com.
Будемо раді співпраці! Чекаємо на ваші історії успіху до 16 вересня 2019 року включно. З питаннями можна звертатися на електронну адресу hromada.zp@gmail.com або за телефоном +380663391544.
Всі автори матеріалів, не залежно від (не)публікації, отримають нашу ОКРЕМУ ВЕЛИЧЕЗНУ ПОДЯКУ та лінк на кінцевий продукт. Автори матеріалів, які будуть опубліковані, додатково отримають друковану версію посібника!
Хто може бути подавачем практики?
- Громадські організації, ініціативні групи, органи самоорганізації населення (вуличні, квартальні, сільські комітети), які працюють у малих містах, сільській місцевості, ОТГ.
- Органи місцевого самоврядування, їхні структурні підрозділи, комунальні заклади й установи.
- Консультативно-дорадчі органи (молодіжні ради, громадські ради й аналогічні).
У якій сфері може бути реалізована практика?
- діяльність громадських об’єднань та інших платформ громадської активності на місцевому рівні;
- молодіжні практики в ОТГ;
- впровадження інструментів місцевої демократії у громадах;
- інформування і залучення громадян до ухвалення рішень;
- громадянська освіта;
- діяльність органів самоорганізації населення, консультативно-дорадчих органів та подібні.
Як зрозуміти, що ми шукаємо саме ВАШУ практику?
- Ваша практика є прикладом самоорганізації та згуртування мешканців для вирішення важливих питань на своїх вулицях, у своїх селах, містах, громаді.
- Ваша практика є прикладом співпраці громадських організацій чи ініціативних груп і місцевої влади задля розвитку громади, добробуту жителів, порозуміння.
- Ви змогли досягти конкретних, видимих і відчутних результатів, що мають значення для вашого села, міста або громади загалом.
- Ви змогли активізувати місцеву молодь, сприяти розробці та втіленню молодіжних ініціатив.
- Ви започаткували нові формати взаємодії з жителями громади, змогли залучити їх до обговорення місцевих проблем і спільного пошуку рішень.
- Ви хочете, щоб про ваш досвід дізналися інші громади, і готові поділитися рецептами успіху.
Укладачі посібника залишають за собою право скорочувати отримані матеріали та здійснювати їх часткове редагування з урахуванням контексту проєкту і технічної специфіки подання інформації у посібнику.
Ми у Фейсбуці: https://www.facebook.com/hromada.zp/
З інформаційними продуктами проєкту можна ознайомитись за посиланням: https://issuu.com/sdg-project або http://www.stepngo.in.ua/publikatsii/