В Україні для представників приватних, державних компаній, бізнес-асоціацій та організацій громадянського суспільства проведуть триденне навчання зі впровадження Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs).
В межах навчання учасники/-ці ознайомляться з підходами до забезпечення ґендерної рівності на робочому місці та в організації, зокрема за рахунок обміну досвідом, співпраці та партнерства з іншими компаніями та інституціями, отримають механізми, рекомендації та підтримку з впровадження WEPs в своїх організаціях.
Де і коли проходитиме навчання
Навчальні семінари відбуватимуться протягом 2023 – 2024 рр. Перша хвиля пройде в Івано-Франківську з 30 листопада по 2 грудня 2023 року.
Хто може подати заявку на участь
- власниці/-ки бізнесу,
- представниці/-ки державних і приватних компаній,
- представниці/-ки організацій громадянського суспільства,
- представниці/-ки бізнес-асоціацій.
Умови участі та як зареєструватися
Щоб подати заявку на участь, потрібно заповнити анкету: https://www.surveymonkey.com/r/CMGRFLZ.
Усього до участі буде відібрано 20 осіб. Результати відбору оголосять за 10 днів до початку навчання. Підтвердження участі відібрані кандидати/-ки отримають на електронну пошту, яку зазначать під час реєстрації в анкеті.
Витрати на навчання, проживання та харчування покривають організатори. Також, за умови узгодження з організаторами, є можливість отримати послуги няні для дітей 3-12 років на час проведення навчання. Логістичні витрати учасниці фінансують власним коштом.
«Принципи розширення прав і можливостей жінок (WEPs) – це універсальний інструмент, який компанії, незалежно від місцеперебування чи індустрії, можуть впроваджувати на робочому місці та контролювати прогрес на шляху досягнення гендерної рівності. Структура ООН Жінки в Україні заохочує та підтримує приватні компанії в підписанні цих принципів для реалізації практик економічного уповноваження жінок, а також для підвищення обізнаності бізнесу про гендерну рівність та протидію дискримінації на робочому місці. Загальна кількість підписантів WEPs в Україні налічує 25 компаній, і ми будемо раді розширенню кола організацій, які беруть на себе зобов’язання щодо підтримки жінок і дівчат під час повномасштабної російської агресії й у подальших процесах відновлення», – Галина Мещерякова, програмна спеціалістка ООН Жінки.
Згідно з дослідженням «Портрет українських жінок-підприємиць», яке проводилось у 2021-2022 роках, жінки частіше стикаються з упередженим ставленням до трудової діяльності через стать. Локдаун та повномасштабна війна додали складнощів у трудових відносинах, зокрема й серед жінок – про це зазначили 7% опитаних.
«Жінки нерідко стикаються з ґендерними упередженнями та обмеженням робочих можливостей. За даними дослідження, 19% жінок у 2022 році відзначили негативне та упереджене ставлення оточення до того, що вони ведуть бізнес. Наприклад, зі стереотипом “Молода жінка нічого не розуміє” стикаються 13% жінок, а зі судженням “Жінка не може бути керівником” – 6%. Ґендерний розрив в оплаті праці становить 18,6%, цей показник є нижчим за світовий, але більшим, ніж в багатьох країнах ЄС. Навчання зі впровадження Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs) покликанt змінювати це – перш за все, шляхом усвідомлення того, які WEPs існують та як вони можуть бути впроваджені в суспільстві», – каже виконавча директорка ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі» Ірина Титарчук.
Відповіді на типові питання:
- Участь безкоштовна за умови отримання від організаторів підтвердження участі
- Підтвердження участі ви отримаєте на електронну пошту, зазначену під час реєстрації в онлайн-анкеті
- Витрати (навчання, проживання, харчування) покриваються організаторами
- Логістичні (транспорті) витрати фінансуються учасницями/-ками особисто
- Наявність няні під час проведення Навчання з Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs) для для групи дітей віком 3-12 років (за умови попереднього узгодження з організаторами)
Навчання зі впровадження Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs) реалізується в межах ініціативи «Розширення можливостей жінок у бізнесі», що здійснюється в межах Проєкту «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні», який втілюється ООН Жінки за фінансової підтримки Уряду Швеції у співпраці з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції