Як отримати персональний грант: поради практиків

Нещодавно волонтерська організація Connect Ukrainians організувала семінар, на якому молоді українські дослідники розказували, як отримати фінансування від кращих вишів світу. Щоб розвивати науку, їм вдалося виграти стипендії Програми імені Фулбрайта, Еразмус МундусПрограми ім. КарнегіOaEDISTernship чи такі гранти, як Case та DAAD. І вони стверджують, що в цьому немає нічого надзвичайного!

 

5 необхідних навичок

1. Емоційний і соціальний інтелект. За кордоном тобі доведеться не тільки працювати з людьми, а й взаємодіяти з ними. Тому це не порада, а радше необхідність – навчитися правильно розуміти людські емоції й поведінку. Це забезпечить ефективну комунікацію, зменшить ймовірність конфліктів і навчить «виправданій» маніпуляції для захисту своїх інтересів.

2. Уміння товаришувати. Чув жарт, що куди не поїдеш – всюди українці? Поспішаю тебе порадувати – це правда. Тому навичка підтримувати гарні відносини зі знайомими чи з колегами стане у нагоді. Бо українці «своїх» у біді не залишають: то безкоштовне житло дадуть, то з корисними зв’язками допоможуть, то хорошу ідею підкинуть.

3. Знання іноземної мови. Англійська – це базис. Однак, щоб виграти стипендію чи грант, тобі доведеться конкурувати з людьми з усього світу. Тому варто практикувати ще одну-дві іноземні мови. Швейцарці, наприклад, вільно володіють 4-5 мовами.

Окрема порада – обов’язково вивчайте німецьку. Адже німці дають студентам і молодим науковцям багато грантів. Чому б не допомогти їм допомогти нам!

4. Дисципліна. Візьми за звичку, наприклад, щотижня писати заявки на гранти. Або 10 заявок щомісяця. Твої шанси на успіх варіюються від 0 до 100 % – хоч гарантій виграшу немає, все залежить лише від твоєї наполегливості. Чим більше спроб, тим більші шанси досягти мети. Пиши заявки, мотиваційні листи, збирай документи, рекомендації. Випрацьовуй тактику «завоювання» своєї мрії, тренуйся й коригуй власну стратегію.

5. Мотивація. Без цього ніяк. Подумай, чому тобі потрібно та як сильно ти прагнеш навчатися за кордоном. Внутрішня мотивація – це орієнтир. Це та сила, яка штовхатиме тебе вперед. Жодних лінивих посиденьок на дивані з жалем до себе!

 

Де й коли шукати стажування

Найкраще цим займатись у вересні-жовтні. Адже у вас буде достатньо часу, щоб пройти всі етапи відбору, а також як слід підготуватися до переїзду.

Василь Микитюк радить користуватися такими ресурсами:

  • Connect Ukrainians. На цьому порталі можна не тільки дізнатися про нові можливості, а й попросити фахівців переглянути твій мотиваційний лист чи просто дати пораду.
  • Just Research It! Спільнота присвячена літнім науково-дослідницьким школам із біології, фізики, інформатики та хімії.
  • «Гранты, стипендии,стажировки! Обучение за рубежом». Група, де професійна команда спеціалістів зі сфери міжнародного навчання щодня публікує нові можливості для студентів.
  • сайти університетів, які вам подобаються.

Якщо будеш щомісяця моніторити ці джерела, виписувати в Excel стипендії та гранти, які підходять саме тобі, а потім щотижня надсилати по кілька заявок, то успіх не змусить довго на себе чекати. Бажаний лист із запрошенням прийде всього за кілька місяців.

 

Скільки рекомендаційних листів потрібно підготувати, якщо немає жодних вимог?

Двох-трьох буде достатньо. Головне, щоб ці люди змогли детально розповісти про твої навички та досягнення.

 

Чи потрібно для кожної заявки на програму готувати окремий мотиваційний лист і рекомендації?

Вибір за тобою. Але правильна відповідь – так. По-перше, таким чином ти будеш самовдосконалюватися. По-друге, це збільшить шанси на успіх.

 

Якщо мої оцінки не дуже високі, чи можу я претендувати на стипендію?

Так. Адже твоя конкурсна заявка оцінюється комплексно. Якщо у тебе не відмінні оцінки, але чудове знання іноземної мови чи унікальне дослідження – це не зменшить шанси на перемогу.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *