3-D школа у Житомирі успішно стартувала

    У Житомирі протягом трьох днів, з 31 березня по 2 квітня, відбувався перший тренінговий модуль “3-D школи: дебати, дискусія, діалог”, який організувала МГО «Сучасний Формат» у співпраці з DVV International in Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

      Тренерами були експерти ведення дебатів із Донецька і Херсона – Ольга Донець та Максим Єлігулашвілі. Програму побудували таким чином, щоб учасники, викладачі вищих та середньо-спеціальних навчальних закладів і представники громадських організацій Житомира і області, для початку, познайомилися між собою. Після того вони отримали теоретичні знання з теми і безпосередньо перейшли до практики ведення дебатів.

«Враження після трьох днів «3-D школи» лише позитивні. Зрозуміла, дійсно, як можна використовувати дебатні технології у навчанні дітей, для їхнього розвитку. Такий спосіб є ефективним і для розвитку критичного мислення. Для мене, власне кажучи, був корисним цей досвід. Спробувавши себе у різних ролях, ми вчилися, як захищати, так і протистояти тій чи іншій думці. У себе в школі я вже обговорювала перспективу створення нашого дебатного клубу», – розповіла учасниця із Новоград-Волинської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів №5 Анжеліка Савченко.

       Увагу було акцентовано на найбільш популярному виді дебатів – парламентський за британським форматом. 24 учасники було розділено на 12 команд, які дебатували на політичні і ціннісні теми. При цьому, за чотири раунди гри спробували себе, як у ролі уряду, який презентує свою концепцію, так і опозиції, яка повинна все це спростувати і переконати суддю у правильності своїх контраргументів.

     Варто зазначити, що планується ще два тренінгових модуля школи із проведенням першого Житомирського регіонального дебатного турніру. Учасники отримають розроблені посібники з правилами ведення дебатів і готуватимуть свої команди для участі у турнірі.

 

IMG_5514

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *