Набір на програму “Національна мережа тренерів із відкритих даних”

Запрошуємо приєднатися до Національної мережі тренерів з відкритих даних в рамках нового набору!

 

    Національна мережа тренерів із відкритих даних об’єднує агентів змін, які сприяють розвитку відкритих даних у містах України. У рамках програми організатори забезпечують підготовку та підтримку тренерів, які проводять майстер-класи, воркшопи та консультації з відкриття даних для місцевих органів влади.

    Мережа була створена в 2017 році й уже налічує близько 20 тренерів із відкритих даних у 18 містах України. Запрошуємо приєднатися до Національної мережі тренерів з відкритих даних в рамках нового набору!

   Програма проводиться в рамках USAID/UK aid проекту Фонду Євразія «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» громадською організацією «Агенція журналістики даних» за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування України.

 

 

Структура програми

1-Й ЕТАП: ТРЕНІНГ ДЛЯ ТРЕНЕРІВ

20 – 24 листопада 2017 року 

Місце: Київ.

Тривалість: 5 днів

У рамках тренінгу учасники опанують теоретичні та практичні навички, візьмуть участь у дискусіях про стан відкритих даних в українських містах. Разом з тренерами обговорять нормативно-правове поле щодо відкритих даних, поміркують над тим, як його вдосконалити. Окрема тема — рекомендації щодо комунікації з владою та розвиток культури відкритих даних. Учасники матимуть нагоду поспілкуватися з гостьовими спікерами, ознайомитися з історіями успіхів та невдач у роботі з відкритими даними. Також вони отримають можливість самостійно попрацювати над розробкою стратегій для міст, які вони представляють. І це лише одне з багатьох практичних завдань, передбачених програмою тренінгу.

* Учасникам із інших міст оплачуються проїзд, проживання та харчування на час навчання.

 

2-Й ЕТАП: КОНСУЛЬТАЦІЇ

За результатами навчання учасники програми мають провести 7—8 консультацій для органів місцевої влади. Проведення цих заходів буде оплачуватися проектом USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах».

 

Очікувані результати програми

  • Підвищення доступності та якості відкритих даних в Україні
  • Зміцнення спроможності державних установ у публікації відкритих даних
  • Збільшення ролі відкритих даних у здійсненні державної політики
  • Підвищення громадського попиту та навичок роботи з відкритими даними

Знання і навички, які отримають учасники програми

  • Глибоке розуміння контексту та напрямку розвитку відкритих даних в Україні (нормативна база, успішні проекти та ініціативи, проблеми та виклики)
  • Знання технічних особливостей публікації відкритих даних
  • Налагодження комунікації з органами державної влади
  • Проведення тренінгів та публічних презентацій. Фасилітація групових комунікацій

Ця програма для Вас, якщо Ви:

  • розумієте концепцію відкритих даних та знаєте відповідну нормативно-правову базу;
  • розумієте контекст та напрямок розвитку відкритих даних в Україні (успішні проекти та ініціативи, проблеми та виклики);
  • маєте досвід роботи у викладанні, проведенні тренінгів або ж організації освітніх проектів;
  • розумієте особливості роботи органів державної влади в Україні, прагнете долучитися до проведення реформ на локальному рівні;
  • маєте досвід управління проектами та у фасилітації процесів налагодження партнерства;
  • проживаєте в населеному пункті з кількістю населення понад 100 тисяч осіб.
Етапи відбору:

I етап:

Відбір за анкетними даними кандидатів (анкету можна заповнити тут). Анкету потрібно заповнити до 30 жовтня.

II етап: Skype-інтерв’ю з кандидатами, які успішно пройшли перший етап відбору.

 

Про проект і команду

Проект USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»

Загальною метою програми є фінансова підтримка громадян України та українського уряду в боротьбі з корупцією в ключових послугах та службах державного управління. А також — підтримка довіри українців до уряду на основі продемонстрованих прозорості і підзвітності, та покращенні якості послуг. Проект має на меті імплементацію реформ у державному управлінні та послугах задля протидії корупції в таких ключових сферах, як електронні закупівлі, відкриті дані та електронні сервіси.

Очікуваним результатом компоненту з відкритих даних є регулярна публікація даних усіма 17 центральними міністерствами та 35 містами з населенням понад 100 000 мешканців.

Громадська організація «Агенція журналістики даних»

«Агенція журналістики даних» — це аналітичний центр, який розробляє якісні аналітичні матеріали, аналізує великі бази даних та створює візуалізації на їхній основі. Окремий напрямок роботи — сайт Texty.org.ua, який публікує матеріали на основі журналістики даних. Ще один напрямок роботи організації — навчання роботі з даними чиновників та журналістів.

Контактні особи:
Катерина Оніліогву, керівник напрямку «Відкриті дані» проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» konyiliogwu@eurasia.org
Галина Удовик, спеціаліст напрямку «Відкриті дані» проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» hudovyk@eurasia.org

Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *