Всі ми ще 8 років тому стикнулись із страшною пропагандою, що змушувала нас вважати себе людьми гіршого сорту, “нєправільнимі рузькими” чи інші маніпулятивні речі, які навіть на думку не приходять.
І кожному і кожній з нас здається “Це не про мене!”, “Я то вже точно не поведусь на таке”, “Я ж доросла, освічена людина” і т.д. Важливо зауважити, що піддатися пропаганді не означає, що людина є слабкою або неграмотною. Навпаки, навіть розумні та освічені люди можуть стати жертвами маніпуляції, особливо якщо пропаганда вміло використовує психологічні методи та викликає сильні емоційні реакції.
Пропаганда може використовувати різні методи та стратегії, щоб маніпулювати сприйняттям та мисленням людей. Деякі поширені методи пропаганди включають емоційне звернення, перекручення фактів, використання стереотипів, створення ворожнечі до певної групи або ідеї та залучення авторитетних джерел.
Пропаганда може бути ефективною, особливо коли вона використовується в поєднанні з іншими факторами, такими як повторення повідомлень, широке поширення через засоби масової інформації, контроль над доступом до альтернативної інформації та створення соціальної підтримки для певних ідеологій або думок.
Саме тому, пропонуємо Вам пройти нескладний тест “ЧИ МОЖЕШ ТИ ПОТРАПИТИ НА ГАЧОК ПРОПАГАНДИ?”, розроблений ГО “Інститут Креативних Інновацій” у партнерстві з Асоціацією професійних журналістів та рекламістів Житомирщини та Громадським Ресурсом Полісся в рамках проєкту «Разом Краще» (Співпраця місцевих ЗМІ та громадських організацій для взаємного зміцнення, протидії фейкам та пандеміям) в рамках програми «Зміцнення регіональних зв’язків та обміну перехідними процесами у ширшому чорноморському регіоні» Чорноморського фонду регіонального співробітництва за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Причини, з яких люди піддаються пропаганді, можуть бути різними. Вони можуть включати недостатню освіченість або критичне мислення, емоційну уразливість, бажання належати до певної групи або співвіднести себе з певною ідеологією, а також вплив соціального оточення. Щоб уникнути піддачі пропаганді, важливо розвивати критичне мислення, освічуватися про різні точки зору, перевіряти джерела інформації, а також бути усвідомленим щодо маніпулятивних стратегій, що використовуються пропагандистами, – зазначає Андрій Сочинський, координатор проєкту #РазомКраще в Житомирській області.
Якщо зможете вірно відповісти більше ніж на 90% запитань, то зможете отримати сертифікат і продовжувати далі підвищувати власну медіаграмотність та не дати ворогам маніпулювати Вами. Все є і буде Україна!