«Дівчата STEM»: старт нового сезону

  16 жовтня відбувся старт програми «Дівчата-STEM», яка покликана залучити молодь до вивчення напрямів STEM (S – science, T – technology, Е – engineering, М –mathematics).

  20 успішних в STEM-кар’єрі жінок стануть менторками для 20 дівчат віком від 14 до 24 та допоможуть створити міні-проекти, результати яких будуть представлені у квітні. Програма відбувається за підтримки компанії SAP. Організатором став Центр «Розвиток КСВ», який вже втретє обирає 20 надихаючих жінок в STEM – топ-менеджерок технічних компаній, жінок-науковців, представниць міністерств, вузів та громадських організацій. На відкритті сезону були представлені нові менторки, серед яких науковці, віце-президенти, директори, заступники директорів провідних українських та іноземних компаній.

  Програма проходитиме у кілька етапів: перший розпочався 16 жовтня та завершиться 9 грудня – до цього часу дівчата можуть реєструватися та надсилати відео «Чому я обираю STEM».
  Зареєструватись на програму можна за посиланням

  До Нового року менторки переглянуть відео та оберуть свою mentee, з якою будуть ділитися досвідом та реалізувати спільний проект. Його мета – продемонструвати школярам та студентам, що наука та технології – це цікаво, а розвиватися в STEM-напрямах можуть не тільки хлопці.

  Протягом програми її організатори зустрічатимуться з дівчатами в школах та університетах в різних регіонах аби зацікавити проектом, проводитимуть надихаючі зустрічі STEM Story Cafe. Заключним етапом програми стануть конференції «Від мрії до дії» за участю топ-20 жінок-менторок та «Від дівчат для дівчат» від дівчат-учасниць. Оновлений формат проекту також передбачає залучення учасниць до міжнародних конференцій.

 Попередні 2 сезони «Дівчата-STEM» продемонстрували чудові результати: створена спільнота STEM-амбасадорів, які розвивають та популяризують науку і після завершення програми, більш ніж 900 школярів підвищили свою обізнаність про STEM, а 98% учасників готові рекомендувати проект своїм подругам. Більше про цьогорічну програму, а також про умови участі та її перебіг можна дізнатися за посиланням: www.csr-ukraine.org.

  Марина Саприкіна, керівниця Центру «Розвиток КСВ»: «За статистикою у STEM-напрямах лише 25% жінок, а на керівних посадах ще менше. А все через стереотипи, що наука – це не дівчача справа. У нашої програми є 3 ключові завдання, які ми вже третій рік успішно виконуємо: мінімалізація та подолання гендерних стереотипів, підвищення впевненості у власних силах серед дівчат та розвиток глобальної жіночої STEM-спільноти».
  Каріна Семенко, координаторка напряму STEM Центру «Розвиток КСВ»: «STEM-дівчата» – це про досвід, особистісний ріст та нові знання. Цього року з топ-20 успішних у STEM-кар’єрі жінок 7-ро є кандидатами або докторами фізико-математичних, біологічних чи економічних наук. І хоча не всі з них присвятили життя науковій роботі, STEM помітно вплинув на їх життя. Своїми історіями та рекомендаціями вони будуть ділитися з учасницями протягом 3 місяців менторства, тож попереду нас чекає багатоцікавих відкриттів».

  «Для нас важливо бути частиною руху Дівчата-STEM, який спрямований надихнути молодь розвиватися в сфері науки та інновацій, здобуваючи для цього необхідні навички. Один з основних стратегічних напрямків корпоративної соціальної відповідальності компанії SAP – розвиток нового покоління, яке зможе прискорити досягнення UN Sustainable Development Goals. Впевнені, що проект Дівчата-STEM відкриє нові можливості для дівчат в світі технологій», – координатор CSR програми, SAP Ukraine

  За додатковою інформацією про програмузвертайтесь до Каріни Семенко, координаторки напряму STEM Центру “Розвиток КСВ”:
тел.: (044) 292 02 48
e-mail: ks@csr-ukraine.org

Джерело: http://csr-ua.info/csr-ukraine/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *