Є мільйон причин дискримінувати кожного з нас!

      Саме до такого висновку прийшли учасники тренінгів “До толерантного суспільства через неформальну освіту молоді”, які нещодавно відбулись у Житомирі та Бердичеві. Практично паралельно заходи з неформальної освіти відвідали учні ПТУ №4 м. Бердичева та студенти з Житомирського державного університету імені Івана Франка.

       Як зазначила Тетяна Носова, тренерка проекту та Голова БМГМО “Молодь обирає життя”:

     Як можна охарактеризувати молодь, що навчається у ПТУ № 4 м. Бердичева? Відповідаємо: виважена, врівноважена, розуміюча та думаюча. Саме такими проявили вони себе на тренінгу з непростої і серйозної теми: «Запобігання злочинам на грунті ненависті».

       Особливість аудиторії полягає в тому, що серед учнів переважною більшістю є особи з недостатнім рівнем знань, умінь і навичок, невеликою обізнаністю у теоретичних поняттях та низьким рівнем мотивації до навчання. Тому здивування не виникло, коли первинний діагностичний зріз показав, що серед 28 учасників лише 8 володіли хоча б якимись знаннями і розумінням термінів «упередження», «стереотипи», «дискримінація».

CAM02614
Окрім цього була тривожність щодо налагодження атмосфери розуміння і толерантності, адже порушувались такі делікатні теми, як виникнення упереджень і ставлення до представників меншин за різними ознаками.
Але вона розвіялась швидко після слів одного з учасників: «Говоріть відкрито, ми вже дорослі». Таким чином, розмова стала спокійною та відвертою.
По закінченню тренінгу під час зворотнього зв’язку учасники проявили зацікавленість, відмітили важливість і актуальність піднятої теми.

Про враження учасників тренінгу в Житомирі читайте у наступному матеріалі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *