Фестиваль гендерних ініціатив Житомирської громади

Про рівні права та можливості для жінок і чоловіків у різних сферах життя та відповідні напрацювання громадського сектору та органів місцевого саморвядування у Житомирській міській територіальній громаді йшлося на фестивалі гендерних ініціатив, що відбувся в Гнатюк Арт-центрі 29 липня 2021 р.

На заході були представлені результати соціальних проєктів, які були реалізовані впродовж останніх п’яти років, щоб привернути увагу громадськості до важливості впровадження гендерного підходу та реалізації гендерних ініціатив спільно з ОМС.

Так, Голова ГО “Інститут Креативних ІнноваційВікторія Безсмертна представила напрацювання проєкту #Успішні:

Вікторія Безсмертна (справа) та Марія Місюрова (зліва).
© Фото Житомирської міської ради

Проєкт «Просування участі жінок в політиці та посилення рівних можливостей в Житомирській області» (#Успішні) був спрямований на подолання основних бар’єрів на шляху до збільшення політичної участі жінок в області шляхом цілеспрямованого впливу на ключові групи бенефіціарів: громадсько та політично активних жінок, ключових та нових політичних гравців регіону (партії та політики), засоби масової інформації та локальні громади. Відповідні заходи проекту адвокаційного та інформаційно-просвітницького характеру спрямовані на зростання кількості жінок, що балотуються до органів влади для гендерного збалансування системи прийняття рішень в регіоні, підвищення рівня жіночої політичної активності в громадах та подолання сексистських стереотипів у громадах і ЗМІ для заохочення громадської підтримки жінок у політиці.

Значною мірою, завдяки цим активностям  кількість жінок, що балотуються до органів влади в нашій області підвищено на 9,5 %. На 14,6% підвищено загальний рівень громадської підтримки активної участі жінок у політиці та переваг політики гендерної рівності.

Світлана Євченко, головна спеціалістка управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради (відома як одна із провідних фахівчинь з гендерних питань у муніципалітеті – ред.), розповіла про результати спільного проєкту міської ради та ЖОМГО “Паритет”:

Світлана Євченко © Фото Житомирської міської ради

У рамках проєкту “Житомирська міська ОТГ – територія рівних можливостей” було прийнято три міські цільові програми розвитку позашкільної освіти за місцем проживання. На основі аналізу потреб дітей різного віку та статі було відкрито нові та модернізовано наявні гуртки і секції. Збільшилася кількість дітей, які отримують якісні послуги у позашкільних закладах за місцем проживання на 600 осіб. Відкрито додатково 3 клуби за місцем проживання…

 

Оксана Давиденко, очільниця ГО “Скриня корисних справ” розповіла про напрацювання проєкту “Неслабка стать”:

Оксана Давиденко © Фото Житомирської міської ради

Ми провели курс практичних занять для 20-ти дівчат та хотіли підвищити рівень обізнаності дівчат та молодих жінок про права та можливості, про лідерський потенціал. Вони отримали знання про ознаки насильства, способи спротиву.

 

 

 

 

Крім того, заступниця міського голови Марія Місюрова розповіла про результати впровадження гендерної бюджетної ініціативи з метою профілактики та раннього виявлення злоякісних новоутворень:

Вікторія Безсмертна (справа) та Марія Місюрова (зліва).
© Фото Житомирської міської ради

Проведено гендерний аналіз стану захворюваності на злоякісні новоутворення у Житомирі. Придбано 9 кольпоскопів та 3 рентгенівських апаратів. Закуплено та встановлено сучасний мамограф. За рахунок раннього виявлення п’ятирічна виживаність жінок, хворих на злоякісні новоутворення, збільшилася на 6,6 %. За 2011-2015 роки вона складала 56,4%, а за 2015-2019 роки – 63%.

 

 

 

Фото учасниць та учасників фестивалю

Детальніше дивіться у відеосюжеті місцевого телеканалу С-TV:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *