Гранти від Фінського Фонду Місцевого Співробітництва у 2019 році

 Посольство Фінляндії оголошує змагання проектних заявок на отримання фінансування від Фінського Фонду Місцевого Співробітництва у 2019 році.

 Для участі у змаганні Заявникам необхідно надіслати application form, заповнену англійською мовою. Обсяг аплікаційної заявки не має перевищувати 10 сторінок.

 Заявки на отримання фінансування необхідно надіслати до Посольства не пізніше 16.00, 28 лютого, 2019 року.

 Посольство зв’яжеться із кандидатами, відібраними для участі у другому турі, для більш детального обговорення проектів.

 Фіналісти будуть відібрані із цієї групи, Посольство зв’яжеться з ними для можливої зустрічі та подальшого підписання договору.

Примітка:  заявки мають бути заповнені лише англійською мовою.

 Загальна інформація:

 Фінський Фонд Місцевого Співробітництва (LCF) – Фонд, яким управляє Посольство Фінляндії в Україні.

 Фонд спрямований на підтримку місцевих (українських) неурядових організацій (НУО).

 У деяких випадках також інші організації  можуть подавати свої заявки, наукові та дослідницькі інститути, незалежні ЗМІ та заклади культури.

 Кожний окремий випадок має кваліфікуватися як офіційна допомога розвитку (ОДР) та відповідати офіційній політиці розвитку Фінляндії:

http://formin.finland.fi/public/default.aspx?contentid=328294&nodeid=49312&contentlan=2&culture=en-US

 Мета Фонду – підтримка активних громадських організацій, що є важливими складовими дієвої демократії та відкритого суспільства.

 Подання проектної заявки:

 2-3 проекти будуть відібрані для підтримки Фондом Місцевого Співробітництва Посольства 2019. Бюджет запропонованого проекту не має перевищувати 50 000 євро, але не повинен бути менше, ніж 20 000 євро.

 Зверніть увагу, що кожного року ми отримуємо у декілька разів більше заявок, ніж можемо підтримати. Конкуренція є високою. Отож ми рекомендуємо Вам уважно ознайомитися із інструкцією та підготувати Вашу пропозицію належним чином. Особливе значення для нас має чітке визначення мети проектної заявки та очікувані результати (вплив).

 У випадку якщо бюджет проекту перевищує 20 000 євро, організація повинна провести незалежний аудит. Ми рекомендуємо Вам внести відповідні кошти до бюджету проекту.

 Посольство не підтримує проекти, що передбачають фінансування виключно за рахунок Фонду.

 Запропонований проект повинен мати потенціал для реальних, вимірних результатів.

 Запропоновані проекти розраховані, як правило, на один рік, але мають бути завершені не пізніше листопада 2020 року.

 Види проектів:

 Цьогоріч пріоритетною темою для LCF проектів, що фінансуються в Україні, є:

– Розвиток інноваційного та неформального освітнього середовища для дітей та молоді, яким загрожує соціальна ізоляція 

 У випадку якщо Ваш проект не відповідає вищезазначеній пріоритетній  темі, Ви можете подавати заявку, але ми рекомендуємо Вам бути переконливими у презентації Вашого проекту.

 Наступні види проектів не можуть бути підтримані Фондом Місцевої Співпраці Посольства Фінляндії:

 • проекти, що впроваджуються урядом, міністерствами та місцевими органами влади
 • проекти політичних партій
 • проекти, в яких бенефіціарієм виступає одна людина, одна сім’я або приватний бізнес
 • проекти, спрямовані виключно на благодійність
 • організація одного заходу, пов’язаного, наприклад, із культурою, благодійністю або конференція
 • гуманітарна допомога (таке фінансування здійснюється іншим встановленим шляхом)
 • ООН та інші міжнародні організації, міжнародні неурядові організації та фінські НУО. (Такі види організацій подають свої заявки та отримують фінансування із центрального офісу у Гельсінкі).  Місцеві (українські) партнери та установи-виконавці, однак, можуть бути обрані.
 • персональні гранти для індивідуальних осіб
 • програми кредитування
 • придбання транспортних засобів, земельних ділянок чи нерухомості
 • проекти, головною метою яких є подорож до Фінляндії чи іншої зарубіжної країни.

 Критерії відбору

 Посольство Фінляндії підкреслює важливість написання якісної проектної заявки.

 Заявники повинні продемонструвати професійну компетентність стосовно реалізації проектної діяльності, яку вони мають намір фінансувати за допомогою Фонду. Професійна компетентність має бути відображена у якості та чіткості проектної заявки. Найважливіший критерій відбору проектних заявок – це відповідність та якість заявки.

 Під час відбору проектних заявок Посольство намагається зберегти баланс між пріоритетними темами, а також географічний баланс в межах України.

 Ми також намагаємося дотримуватися балансу між отримувачами грантів. Якщо, наприклад,  Ваша організація вже отримувала грант від Фонду один чи два роки тому, Ви маєте право подавати нову заявку, але ми можемо вирішити надати можливість новому партнеру. Один партнер може отримати фінансування протягом максимум двох років поспіль. У іншому випадку ми будемо раді співпрацювати із партнерами, з якими у нас уже є гарний досвід співпраці.

 Ознайомтеся, будь ласка, з наступними критеріями для більш успішного написання проектної заявки:

 • заявник має право подавати заявку до Фонду
 • проект кваліфікується як офіційна допомога розвитку (ОДР) та призначений безпосередньо для цілей Фонду
 • головна мета проекту, види діяльності та очікувані результати чітко визначені
 •  адекватні показники для оцінки результатів
 • чітка та реалістична оцінка затрат
 • чітке визначення  бенефіціарів та їх потреб
 • реалістичний аналіз ризиків: що може піти не так?
 • очікувані довгострокові результати проекту пояснені
 • діяльність партнера та проект мають бути довгостроковими
 • гендерна рівність та інше рівноправ’я взяті до уваги у проекті

 Перший тур:

Заявники повинні заповнити application form і надіслати її до 16:00, 28 лютого 2019 року, на електронну адресу: PYM.KIO@formin.fi

 У темі повідомлення вкажіть, будь ласка “LCF” та назву Вашої організації. Заявка повинна бути завпонена аглійською мовою.

 Увага!  Аплікаційні форми без дати і підпису не будуть розглядатися (Ви можете також використовувати електронний підпис). Обсяг файлу не має перевищувати 5 Мб. Не надсилайте, будь ласка, лінки для завантаження файлів.

 Будь ласка, не надсилайте заявки декілька разів, не відправляйте заявку на інші адреси, лише на вищезазначену. Також не використовуйте сторінку Facebook Посольства або будь-який інший неофіційний канал зв’язку для надсилання заявки.

 Питання (але не проектні заявки!) можна направляти пані Наталії Головій: natalya. golova (at) formin.fi

 Перед тим як звернутися до Посольства із запитаннями, впевніться, будь ласка, що Ви не можете знайти необхідну інформацію самостійно у цій інструкції. Посольство не надаватиме інформацію щодо процесу відбору заявок до закриття конкурсу.

 Не намагайтеся вплинути на процес відбору заявок телефонними дзвінками чи проханнями про зустріч. Посольство звернеться до Вас лише у випадку якщо Ваша проектна заявка пройде у другий тур і Вам необхідно буде надіслати додаткову інформацію.

 Результати першого туру слід очікувати в кінці березня 2019 року.

 Процес відбору заявок є предметом форс-мажорних обставин,  що може іноді призвести до затримок.

 Другий тур:

 З кандидатами, обраними для другого туру, Посольство зв’яжеться окремо для обговорення проектних пропозицій більше детально. На цій стадії організації може бути запропоновано внести зміни до робочого графіку, скоротити бюджет запропонований спочатку (але не збільшити його) та вирішити інші питання.

 Заявники, яких не вибрали для надання гранту під час другого туру, будуть повідомлені про це належним чином.

 Переконайтеся, що Ваша контактна інформація є правильною для того аби Посольство могло зв’язатися з Вами.

 Результати другого туру слід очікувати в кінці квітня 2019 року.

 Додаткова інформація:

 Посольство Фінляндії залишає за собою право прийняти або відхилити проектні пропозиції згідно своїх преференцій та змін ситуації в країні.

 Проектна Угода між Посольством Фінляндії та організацією повинна бути підписана уповноваженим представником організації-отримувача гранту.  Підписання відбудеться у Києві, у Посольстві Фінляндії.

 Отримувач гранту від Фонду несе відповідальність за виконання заходів, для яких грант був наданий та за належну фінансову діяльність. Наприкінці проекту організація повинна надати Посольству повний описовий та  фінансовий звіти про реалізацію проекту, відповідно до плану дій та Угоди. Для проектів, що тривають лише рік проміжний звіт не передбачається.

 Бюджет проекту та сума гранту в Угоді вказані у євро. Організація-одержувач самостійно приймає рішення  отримувати фінансування у євро (як буде вказано в Угоді) або в еквівалентній сумі у гривні за курсом Посольства на момент оплати. Посольство не буде компенсувати втрати, пов’язані із обмінним курсом валют.

 Грант, як правило, надається двома частинами: на стадії ініціювання проекту після підписання  Угоди,  друга і остання частина – після отримання Посольством належної фінальної звітності.

 Посольство залишає за собою право перевіряти або оцінювати будь-який з проектів, що фінансується у будь-який час. Організація, відповідальна за проект, повинна надати всю необхідну документацію для оцінки / перевірки.

 Всі проекти з бюджетом у € 20 000 і більше зобов’язані проводити незалежний аудит, ми рекомендуємо включити ці кошти до бюджету.

 Джерело: https://www.prostir.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *