Конкурс грантів на підтримку регіональних партнерських ініціатив активістів і журналістів від IWPR

Міжнародна організація «Інститут висвітлення війни та миру запрошує регіональні команди активістів та журналістів з усіх регіонів України подати заявки на перший раунд конкурсу грантів на фінансування проєктів, спрямованих на підвищення рівня прозорості та підзвітності місцевої влади, протидію і запобігання корупції, посилення громадського контролю бюджетних коштів та майна громади, адвокацію змін на місцевому рівні, посилення участі громадян у розвитку місцевої громади, й моніторинг реформ на регіональному рівні. Кінцевий термін подання заявки: середа, 15 вересня 2021 року.

Конкурс грантів відбувається в рамках трирічного проєкту AVE (Amplify, Verify, Engage: media and civil society for democratisation and good governance in Eurasia 2021-23), який виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) в Україні, інших країнах Східного партнерства та Центральній Азії за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії. Одна із цілей даного проєкту – зміцнення системи громадського контролю з боку громадянського суспільства та медіа, протидія та запобігання корупції, посилення діалогу між експертами, медіа, ОГС та можновладцями, покращення інформування громадськості, залучення громадян до розвитку місцевої громади, громадський моніторинг та контроль діяльності влади й публічних фінансів, моніторинг та висвітлення реформ, що мають регіональне втілення.

📣 Мета грантового конкурсу – сприяти зміцненню системи контролю з боку громадянського суспільства та медіа; реалізації політики протидії корупції; покращенню інформування громадськості та громадського моніторингу й контролю через підтримку проєктних ініціатив регіональних партнерств активістів і журналістів та розбудову їхніх спроможностей.

📣 Пріоритети проєкту: предметом зусиль запропонованих проєктів має бути підвищення рівня підзвітності і прозорості влади, протидія та запобігання корупції через громадський моніторинг і контроль використання публічних ресурсів та\або адвокацію відповідних змін на місцевому рівні. Усі проєкти повинні мати сильний компонент висвітлення діяльності й результатів у ЗМІ та інформування громадськості шляхом тісної співпраці зі ЗМІ, окремими журналістами, центрами журналістів-розслідувачів, проведення широких інформаційних кампаній тощо.

Пріоритет буде надано проєктам, виконуваним регіональними коаліціями чи партнерствами, зокрема регіональними громадськими організаціями у співпраці зі ЗМІ/журналістами. Заохочуємо вбудовувати механізми активного залучення громадян та дієві публічні заходи у ваші ініціативи. Партнерства ГО та медіа можуть залучати до співпраці політиків та посадовців, але лише на безоплатних засадах. Може бути підтримана міжрегіональна співпраця. Проєкти, подані однією організацією, можуть бути підтримані як виняток.

Цілі та очікувані результати проєкту мають бути здійсненними та відповідними до наявних ресурсів та періоду реалізації проєкту. Заявники, які мають кількарічний успішний досвід у сфері заявленої діяльності і спроможні залучити широке коло партнерів та відповідних зацікавлених сторін матимуть перевагу. Також буде надано перевагу проєктам, чий досвід має потенціал бути успішно реплікованим в інших регіонах України.

📣 Розмір грантів: загальний бюджет раунду дорівнює 75 000 євро. IWPR планує підтримати 6-7 проєктів вартістю 10 000 – 15 000 євро. Бюджет має бути адекватним запропонованій діяльності, ощадливим, прозорим і конкурентоспроможним.

📣 Тривалість проєктів: проєкти можуть тривати від 4 до 12 місяців, мають розпочатися не раніше 1 листопада 2021 року і завершитися не пізніше 31 жовтня 2022 року.

📣 Кінцевий термін подання заявки: середа, 15 вересня 2021 року на адресу ukraine@iwpr.net.

Слід надіслати заповнені заявку iwpr_ukraine-subgrant-application_2021  та бюджет iwpr_project_budget_ua2021 ініціативи.

Запитання щодо грантового конкурсу просимо надсилати на адресу ukraine@iwpr.netЯкщо ви не знайдете форму заявки в форматі MsWord та форму бюджету в MsExcel безпосередньо при цьому анонсі, будь ласка, надішліть запит на означену електронну пошту.

Надання грантів (безповоротної цільової фінансової допомоги) за цим конкурсом передбачено переважно громадським організаціям, які мають статус неприбутковості. Як виняток гранти можуть бути надані комерційним компаніям (наприклад, ЗМІ), проте сплату податку на прибуток стосовно коштів гранту такий грантоотримувач має здійснювати з інших джерел. Проєкт не може фінансувати політичні партії та релігійні громади.

Фінансування партнерства може здійснюватися двома способами: 1) ключова організація може виступити головним і єдиним заявником, якщо вона за статутом може надавати гранти іншим організаціям, або 2) партнери отримуватимуть окремі гранти, а координуюча роль ключової організації і взаємодія у партнерстві буде визначена Меморандумом про співпрацю.

IWPR залишає за собою право запитати у заявника додаткову інформацію про організацію або поданий проєкт, а також надати заявнику вимоги щодо доопрацювання заявки. IWPR залишає за собою право профінансувати стільки заявок, скільки вважатиме за потрібне, і оголосити додатковий конкурс, якщо всі ресурси не будуть розподілені в рамках поточного конкурсу.

Подані на конкурс матеріали не рецензуються, причини відмови у підтримці грантових заявок не повідомляються. Остаточне рішення щодо грантової заявки оскарженню не підлягає. Результати розгляду власної проєктної заявки буде повідомлено кожному заявнику електронною поштою, але в першу чергу – успішним заявникам.

 


Довідково. Про IWPR:

Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) – це міжнародна некомерційна організація з головними офісами в Лондоні, Вашингтоні та Амстердамі, що працює зі ЗМІ та громадянським суспільством задля покращення ситуації у майже трьох десятках країн світу, які перебувають в умовах кризи, конфлікту чи трансформації. 

IWPR працює в Україні з 2014 року. У 2016-2017 роках, за підтримки МЗС Королівства Нідерландів, IWPR підтримав вісім коаліційних проєктів громадських активістів та медіа у чотирьох регіонах України – Києві, Харкові, Львові та Одесі, які  досягли конкретних результатів в різних сферах громадського контролю, як-от: державні закупівлі, електронні декларації, розподіл землі, моніторинг місцевих рад та розбудова спроможності місцевих журналістів-розслідувачів та активістів. IWPR також забезпечив тренінги, менторинг та  юридичну підтримку шляхом створення юридичного сервісу ТИСНИ/Bihus.Info у Києві та мережі регіональних юристів. Юридичні послуги зосереджені на правовому супроводі результатів розслідувань та моніторингів.

У 2018-2020 роках за підтримки МЗС Королівства Норвегії IWPR підтримав 18 проєктів регіональних коаліцій різноманітної тематики в 9 регіонах України (Київ, Харків, Львів, Івано-Франківськ, Донецька область, Кривий Ріг, Запоріжжя, Тернопіль, Кропивницький) з партнерами у ще 5 областях. Ініціативи були присвячені моніторингу публічних закупівель органами влади та комунальними підприємствами, прозорості комунальних підприємств, ефективності цільових бюджетних програм, оборонних витрат в обласних бюджетах, конфлікту інтересів, впровадження конкурсного призначення керівників медичних закладів та інших реформ у сфері охорони здоров’я, реформи екологічного менеджменту тощо, адвокації бюджету участі, ефективності та прозорості використання бюджетних коштів, створення місцевих реєстрів комунального майна, фінансової автономії шкіл, інших рекомендацій за результатами вищезгаданих моніторингів. Грантоотримувачі забезпечили більше 1500 публікацій у медіа та соціальних мережах. В якості національних партнерів IWPR підтримував організації «Разом проти корупції», «Стейтвоч», юридичну службу ТИСНИ/Bihus.Info, а також ініціативи з просування інструментів Прозорро.Продажі. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *