#MenMustDoMore – кампанія від НДІ

Національний демократичний інститут оголосив про запуск кампанії #MenMustDoMore/#ЧоловікиМаютьЗробитиБільше. Йдеться про ініціативу, що покликана припинити насильство проти жінок та дівчат, стати кроком до розширення можливостей жінок та впровадження ґендерної рівності.  

Кампанія проходитиме в рамках 16 днів активізму проти ґендерно обумовленого насильства. Цього року НДІ у всьому світі робить акцент на важливій ролі чоловіків у припиненні насильства проти жінок.

«Враховуючи, що залучення чоловіків до просування гендерної рівності є одним із наших пріоритетів, ми запрошуємо всіх долучитися до кампанії  #MenMustDoMore / #ЧоловікиМаютьЗробитиБільше та залучити чоловіків серед лідерів думок, знайомих, колег, партнерів, депутатів, активістів, друзів та близьких, щоб посилити наш меседж», – йдеться в анонсі кампанії.

Як наголошують у НДІ, дії, спрямовані на припинення насильства проти жінок, зараз необхідні як ніколи. Адже насильство є перешкодою для жінок та дівчат в повсякденному житті, не кажучи вже про політичну сферу. Прогрес був досить повільним, бо самі ж жінки повинні були ставати лідерками свого «визволення». Крім того, пандемія COVID-19 лише погіршила стан жінок. А без участі жінок відновлення не буде настільки послідовним чи успішним.

Як можуть долучитися чоловіки:

  • Говоріть чесно зі своїми друзями та родиною про вашу владу та привілеї та про те, як це впливає на вас, вашу сім’ю та вашу громаду.

  • Використовуйте своє привілейоване становище для поширення цінностей ґендерної рівності.

  • Розпізнавайте та запобігайте нерівності на робочому місці.

  • Не будьте стороннім спостерігачем, коли на робочому місці чи у вашій громаді ви стаєте свідком насильства проти жінок.

  • Виступайте проти неприйнятної поведінки або дій партнерів, учасників заходів тощо – оффлайн та онлайн.

  • Слідкуйте, щоб ваші дії сприяли ґендерній рівності. Наприклад, сприяйте участі жінок в дискусійних панелях, поступаючись своїм місцем жінці, яка є не менш кваліфікованою.

  • Допомагайте голосам своїх жінок-колег стати почутими (“Як сказала Ірина…»).

  • Приєднуйтесь до рухів за права жінок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *