Навчальний курс «Захист потерпілих від дискримінації та злочинів на ґрунті ненависті»

 Бажаєте краще розумітися в захисті від дискримінації? Хочете ефективніше допомагати людям та приєднатися до міжрегіональної мережі фахівців із захисту?

 Запрошуємо взяти участь у другому навчальному курсі «Захист потерпілих від дискримінації та злочинів на ґрунті ненависті»!

  Для кого цей курс:

 • адвокати/-тки
 • юристи/-тки правозахисних НУО

Навчальний курс складається з трьох обов’язкових навчальних модулів.

10 адвокатів-учасників курсу за результатами обов’язкових модулів можуть претендувати на участь у четвертому — практичному інтенсиві.

  Графік проведення навчання: 

 • 28-30 листопада 2019
 • 24-26 січня 2020
 • 21-22 лютого 2020
 • Березень 2020 — дводенний практичний інтенсив для адвокатів.

Перші три тренінги — обов’язкова навчальна програма для відібраних учасників та учасниць. Четвертий модуль — практичний інтенсив для адвокатів/-ток за результатами додаткового конкурсу.

  Учасники та учасниці курсу отримають:

 • розуміння суті явища дискримінації та злочинів на ґрунті ненависті;
 • розуміння/знання про соціальні групи, які стають жертвами дискримінації та/або злочинів на ґрунті ненависті та алгоритму роботи з ними;
 • розуміння масштабів поширення, природи дискримінації та злочинів на ґрунті ненависті в Україні;
 • знання щодо побудови ефективної стратегії ведення справи про дискримінацію та злочини на ґрунті ненависті у якості адвоката постраждалої особи;
 • вміння збирати та долучати до справи докази (в тому числі – вміння працювати із непрямими доказами);
 • знання «поля» – яких експертів залучати до побудови справи, як використовувати аргументацію у таких справах;
 • знання практики ЄСПЛ у справах про дискримінацію та/або злочини на ґрунті ненависті, вміння будувати стратегічні справи з перспективою на ЄСПЛ.

  Тренери навчального курсу:

 • Роман Мартиновський — адвокат, експерт Регіонального центру прав людини, сертифікований тренер Ради Європи
 • Ірина Федорович — правозахисниця, експертка з протидії дискримінації, директорка ГО «Центр «Соціальна дія», авторка методичних посібників для професійних спільнот та тренерка
 • Оксана Гузь — адвокатка, старша партнерка Адвокатського об’єднання «Прове»,  експертка по роботі з вразливими групами населення, які піддаються дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті

А також інші експерти та експертки із значним досвідом захисту від дискримінації, розслідування та призначення експертиз, застосування норм міжнародного права

  Як взяти участь?

Конкурсний відбір на участь у навчальному курсі передбачає 2 етапи:

 • 1 етап конкурсу: 

до 01.11.2019 р. заповніть анкету за посиланням: https://forms.gle/pFA3d8YfrK5w4fXC8

Результати першого етапу Ви дізнаєтесь до 05.11.2019 р.

 • 2 етап конкурсу: 

відібрані за результатами першого етапу претенденти/-тки повинні записати коротке відео (хронометраж до 2 хвилин) на тему “Чому мені важливо потрапити саме на цей курс?”

Відео необхідно надіслати до 12.11.2019 р. на електронну скриньку: info@ulaf.org.ua

Результати двох етапів відбору стануть відомі 14.11.2019 р. та будуть повідомлені відібраним учасникам/-цям на електронні скриньки, вказані при першому етапі відбору.

Під час відбору братимуться до уваги:

 • мотивація
 • досвід захисту прав потерпілих від злочинів на ґрунті ненависті,
 • досвід роботи з вразливими категоріями населення.

*За результатами конкурсу буде відібрано 30 адвокатів/-ток та юристів/-ток, з них 20 отримають стипендію** від організаторів на навчання.

10 відібраних учасників/-ць, які не отримають стипендії, зможуть взяти участь у навчанні, якщо самостійно покриють витрати на проживання і проїзд.

** Умови отримання стипендії на навчання від організаторів:

 1. Відвідати усі дні трьох обов’язкових навчальних модулів*.
 2. Виконати усі завдання тренерів протягом курсу (“домашні завдання”).
 3. Взяти мінімум одну справу для здійснення захисту клієнта від дискримінації та/або ЗГН на умовах pro bono під час навчання або протягом 6 місяців після закінчення навчального курсу (справи також можуть пропонувати тренери курсу і протягом ведення  адвокатом справи, тренерський склад буде надавати експертно-консультаційну допомогу у випадку необхідності). На першому етапі (ознайомлення зі справою, підготовка консультації/стратегії ведення справи) Фундація здійснюватиме логістичну підтримку учасників курсу (проїзд, канцелярське приладдя, поштові витрати). У випадку необхідності судового розгляду справи Фундація покриває транспортні, поштові витрати під час розгляду справи в суді першої інстанції.

*У випадку порушення цієї умови, така особа позбавляється стипендії від організаторів і повинна взяти на себе витрати на навчання (проїзд та проживання).

Якщо учасник/-ця повідомляє організаторів навчання про неможливість взяти участь у першому навчальному модулі не менше, ніж за 2 тижні до старту курсу, така особа виключається з навчальної групи.

Навчальний курс для адвокатів організований Фундацією у співпраці з “Центр Соціальна Дія”Регіональним центром прав людини, Адвокатським об’єднанням “ПРОВЕ” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”

Джерело

One thought on “Навчальний курс «Захист потерпілих від дискримінації та злочинів на ґрунті ненависті»

Leave a Reply

%d bloggers like this: