Постанова №637: Чи легалізував уряд порушення прав громадян?!

Сьогодні представники громадськості в рамках  прес-конференції в Києві проаналізували прийняту постанову Кабінету Міністрів України №637 з правової точки зору. Постанова, на думку правозахисників, наносить новий удар по правах переселенців.

Постанова № 637 пропонує нові дискримінаційні порядки відновлення соціальних виплат переселенцям та контролю за такими виплатами. Вони потягнуть за собою нову хвилю посиленого контролю за переселенцями та втручання в їхнє особисте життя, та навіть спричинять порушення норм Конституції  України, міжнародного права та в цілому фундаментальних принципів права і правової держави.

«Відтепер спеціальна комісія повинна буде перевірити житлово-комунальні умови сім’ї переселенців, і результат перевірки – відповідний акт – мають підписати всі повнолітні члени родини. На практиці це означає, що всі вони мають бути вдома в цей момент, але зрозуміло, що перевірка буде, скоріш за все, здійснюватись в робочий час і без попередження. І звичайно, переселенець може в цей час знаходитись на роботі чи на навчанні. Тому ми вважаємо, що такий порядок вводить обмеження на право вільного пересування», – розповіла юристка БФ «Восток-SOS» Ольга Аношкіна.

Крім того, предтавників громадськості обурює той факт, що у постанові навіть не прописано критерії, за якими комісія буде вирішувати, чи надавати соціальну підтримку особі, чи ні. Незрозуміло, від чого взагалі залежить призначення чи відмова cоціальних виплат.

Правозахисники також наполягають на тому, що виплати переселенців не можуть залежати від наявності коштів у бюджеті, як і загалом від економічної ситуації в країні.

Правозахисниця Тетяна Матяш наголосила на тому, що Кабінет міністрів даною постановою порушив закон, адже перейняв на себе повноваження іншого органу влади.

«Всі виплати, включаючи пенсійні, по народженню дитини тощо, вони всі передбачені законом України, і тільки законом України можна обмежувати чи розширювати коло осіб, які мають право на таку допомогу. Тобто, це парафія Верховної Ради України, – пояснила Матяш. – Тому фактично в таких діях Кабміну є факт кримінального порушення (перевищення службових повноважень – ред.)».

За цим фактом юристи вже готують позови до суду, і чекають, чи набере чинності постанова.

Зараз же створена робоча група при Міністерстві окупованих територій.

«Ми пропонуємо зараз внести зміни у 637 постанову. В ній є два порядки: про відновлення або призупинення соціальнизх виплат, а інша – порядок контролю. І ми пропонуємо ці дві порядки об’єднати в один – механізм контролю, але не над всіма соціальними виплатами, а тих виплат, які стосуються грошей переселенців. Адже ми давно говорили про необхідність відв’язати довідку переселенця від соціальних виплат, які стосуються інших людей. Це було б коректно», – підсумувала Таміла Ташева, співзасновник та координатор громадської організації «КримSOS».

Яна Степанковська, QirimInfo

Джерело:

КримSOS

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *