Як отримати фахову правову допомогу безкоштовно

«Кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав», – ст. 59 Конституції України.

Тому у Житомирській області вже 4 роки здійснює свою діяльність Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою майдан Соборний, 1, каб. 101.

Основним завданням Центру є надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальних провадженнях затриманим, підозрюваним, обвинуваченим та засудженим особам.

Особа, яка здійснила затримання зобов’язана повідомити Регіональний центр, зателефонувавши на гарячу лінію 0-800-213-103. Повідомлення про затримання осіб приймаються Регіональним центром цілодобово. Тож якщо вас затримали, негайно вимагайте адвоката.

Протягом години з моменту реєстрації повідомлення про затримання, адвокат прибуде на місце затримання особи для захисту від обвинувачення. Для особи така правова допомога є безоплатною. Адвокати здійснюють цілодобове чергування відповідно до графіку. Тому в будь-яку пору доби вони завжди виїжджають до затриманих для надання правової допомоги.

У центрі правової допомоги Ви маєте право на такі види юридичних послуг за рахунок держави:

  • надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань;
  • складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру;
  • здійснення представництва інтересів особи в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
  • забезпечення захисту особи від обвинувачення;
  • надання особі допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги;
  • доступ та надання допомоги у такому доступі електронних сервісів Міністерства юстиції України.

DSCN17271За результатами роботи у 2016 році Регіональний центр з надання БВПД видав 1 909 доручень адвокатам для надання безоплатної вторинної правової допомоги. Здійснюючи якісний захист громадян у кримінальному судочинстві адвокати, які надають безоплатну вторинну правову допомогу досягнули таких результатів:

– 6 виправдувальних вироків (у 2013 р. – 1; у 2014 р. – 5; у 2015 р. – 11);

– у 176 кримінальних провадженнях обвинуваченого було звільнено від відбування покарання з випробуванням (ст.ст.75, 79, 104 КК України);

– 66 кримінальних провадженнях вироком суду було призначено найменш суворе з передбачених відповідною статтею особливої частини КК України альтернативних покарань або більш м’яке покарання, ніж передбачено законом (ст.69 КК України).

Повідомила Тетяна Бєлобородова,

Начальник відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *