Важливо! Обов’язкові юридичні дії для всіх неприбуткових організацій

Як інформує Житомирська ОДПІ, усім неприбутковим організаціям необхідно провести ряд юридичних дій у зв’язку зі змінами у Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій (Постанова КабМіну №440 від 13.07.2016 р.).

Як пояснили Громадському Ресурсу Полісся у Житомирській ОДПІ, для того щоб бути включеними до оновленого Реєстру неприбуткових організацій потрібно подати податковому інспектору (у Житомирській ОДПІ – кабінет 404):

  1. Заповнену заяву за Формою №1-РН.
  2. Копію Статуту організації.
  3. Оригінал Рішення про включення до Реєстру неприбуткових організацій для його заміни новим із оновленими ознаками неприбутковості.

Однак, для включення організації до оновленого Реєстру її Статут має відповідати наступним вимогам:

  • утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
  • установчі документи неприбуткової організації містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших, пов’язаних із ними осіб;
  • установчі документи неприбуткової організації передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету в разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
  • установчі документи неприбуткової організації передбачають, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Також, податкова у офіційному листі з роз’ясненнями зазначає, що:

“Неприбуткові організації, які до 1 січня 2017 р. не привели свої установчі документи  у відповідність з вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, та не надали копії таких документів контролюючому органу, виключаються після 1 січня 2017 року з Реєстру неприбуткових установ та організацій”.

Додатки для завантаження:

Витяг з Податкового кодексу

Форма заяви  №1-РН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *