Вебінар «Створення гендерночутливих текстів та матеріалів» для ЗМІ Житомирщини

Вінницький прес клуб запрошує журналістів Житомирської області до участі в освітньому вебінарі на тему  «Створення гендерночутливих текстів та матеріалів»

Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів в рамках проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами».

Перший вебінар «Створення гендерночутливих текстів та матеріалів» відбудеться 23 лютого з 11:00 до 14:00 в режимі онлайн на платформі ZOOM.

Участь безкоштовна. Кількість місць обмежена – 20 учасників.

Для участі у вебінарі заповніть реєстраційну анкету онлайн за посиланням: https://forms.office.com/r/PjzZjtYfLZ

Заявки на участь приймаються до 23:00 години 20 лютого 2024 року. Запрошення та посилання на ZOOM -платформу для участі будуть надіслані учасникам заздалегідь.

Програма вебінару передбачає такі теми:

Гендерночутлива журналістика:

 • нормативно-правова база із розвитку гендерночутливої журналістики,
 • редакційні політики,
 • гендерна чутливість контенту,
 • гендерний баланс героїв/героїнь, експерток/експертів,
 • глосарій коректної лексики для контенту про осіб із вразливих груп.

Як говорити та писати про людей, які пережили травматичний досвід:

 • особливості інтерв’ю з ветеранами війни та ветеранами війни з інвалідністю, членами їх родин, родинами загиблих, зниклих безвісти, тих, хто знаходиться в полоні та цивільними, що мали травматичний досвід,
 • як правильно налагодити контакт, якщо герой/героїня у чутливому стані,
 • табуйовані теми та питання,
 • збалансована емпатія журналіста при роботі з чутливими темами.

Експерти-лектори вебінару:

 • Оксана Ярош – експертка з гендерних питань та інклюзивності у сфері виборів та демократії, професорка кафедри політології та публічного управління Волинського національного університету імені Лесі Українки, директорка ГО «Гендерний центр Волинської області»;
 • Ольга Гужва – медіаекспертка, воєнна журналістка, керівниця напрямку з кібербезпеки Інтерньюз-Україна, керівниця проєкту «Голоси України» (IWPR Ukraine) Інституту висвітлення війни та миру (Британія), засновниця ГС Консорціум ветеранських організацій сходу, Медіа центру Схід та Медіа хабу Синергія

Координаторка проекту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами». В Житомирській області Ірина Новожилова – 0674104958  ztpres@ukr.net.

З додатковими запитаннями звертайтеся за адресою: vinpclub@gmail.com  Контактні особи: Наталія Болховська – (050) 193-24-23, Світлана Шевчук – (067) 892-00-08


Довідково. Цей захід організований Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та британської допомоги від уряду Великої Британії. Будь-які думки, висловлені під час заходу, належать авторам і не обов’язково відображають погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів та Уряду Великої Британії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *