Відбір громад для участі у проекті з децентралізації

  Оголошується відбір громад для участі у проекті «Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині» (UCCCT), який виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities). 

Дедлайн – 20 лютого 2019 р.

  У процесі децентралізації громади здобули ресурси, фінанси та повноваження – значний інструментарій і можливості для забезпечення повноцінного місцевого розвитку. Однак ти все ще не відчуваеш покращення в управлінні життєдіяльності своєї ОТГ та не знаєш, як можеш долучитися до прийняття рішень у громаді? Продовжуєш стикатися з проявами корупції в освітніх та медичних закладах?

  Впевнені, що в більшості випадків, відповідь буде – «так». Насправді є способи вирішення питань з прозорістю використання коштів на освітні та медичні послуги та підвищення їх ефективності.  Для цього не потрібно ставати революціонером чи виходити на конфлікти. Розуміти, як витрачаються кошти, і чи працюють вони на пріоритети громади н ескладно. Для цього існують прості механізми, які під силу застосувати у будь-якій громаді – від малої до великої.

  Саме такі інструменти запропонує вашій громаді новий проект «Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині» (UCCCT), який виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities).

 Проект спрямований на використання у громадах інструментів нагляду за коштами та ефективністю надання послуг в освіті та медицині, поліпшення співпраці мешканців та влади, залучення громадян до прийняття рішень та зниження корупційних ризиків. Метою проекту є підвищення прозорості у галузях охорони здоров’я та освіти, як двох ключових сфер, у яких  громадяни особливо стурбовані поширенням корупції, шляхом виконання таких двох завдань:

Завдання 1: Підвищити обізнаність громадян про корупційні ризики і прояви,  ефективні механізми, що їм запобігають і підтримують прозорість та доброчесність місцевої влади;

Завдання 2: Впровадити у громадах інструменти підзвітності та громадського нагляду для запобігання корупції в освіті й медицині на місцевому рівні.

  Глобал Ком’юнітіз разом з партнерами-виконавцями проекту співпрацюватиме з 20 громадами протягом двох років, надаючи навчання та підтримку громадянам, засобам масової інформації та органам місцевого самоврядування з метою визначення та прийняття механізмів нагляду і залучення громадян до ефективного використання коштів в освіті та медицині. Проект буде поєднувати навчальний компонент з менторською підтримкою, а також компонент підвищення обізнаності громадян та місцевої влади про інструменти контролю за коштами, ефективність фінансування, відповідальність кожного за прийняття рішень, взаємодію усіх зацікавлених сторін для підвищення прозорості. Децентралізація принесла громадам додаткові фінансові можливості. Однак, вони не безмежні і ними потрібно правильно розпоряджатися, особливо у таких чутливих сферах як освіта та медицина. Цей проект допоможе громадам налагодити належне управління у цих сферах. У рамках проекту будуть розроблені онлайн-інструменти та методологія оцінки ефективності витрат у сфері освіти та охорони здоров’я, а також надана підтримка у впроваджені інституційних механізмів нагляду, таких як наглядові ради та групи доброчесності громад.

  Партнери-виконавці проекту

  Громадське партнерство «За прозорі місцеві бюджети!», якою керує Одеський Комітет виборців України (Одеса КВУ), – це мережа з 19 організацій громадянського суспільства та 20 засобів масової інформації по всій Україні, чия діяльність присвячена підвищенню прозорості фінансового управління. Партнерство співпрацює з Глобал Ком’юнітіз з липня 2017 року щодо розробки та впровадження механізмів запобігання корупції в громадах. У ході цієї роботи вони довели свою ефективність у розробці, координації та впровадженні програм, які забезпечують досягнення основних цілей боротьби з корупцією. Партнерство має підтверджену здатність надавати високоякісні навчальні послуги різним аудиторіям, здійснювати ефективні інформаційні кампанії, досягати стійких результатів і успішно просувати реформи на місцевому рівні.. Партнерство має розширену мережу тренерів та експертів з питань державного бюджетування, прозорості державних коштів, належного управління та запобігання корупції.

  CASE Ukraine, консалтингова група, яка розробила унікальний бюджетний симулятор для об’єднаних громад та має великий досвід у аналізі бюджету та інструментах візуалізації соціально-економічних процесів, які роблять комплексні ідеї зрозумілими та легкозасвоюваними для громадськості.

Умови участі

  До участі в проекті запрошуються сільські, селищні, міські ОТГ із усіх регіонів України, окрім громад-учасниць програми DOBRE.

Відбір грунтуватиметься на таких принципах:

  • Відбір є прозорим та конкурентним, з ясними критеріями та об’єктивною системою оцінювання.
  • Критерії відбору застосовуватимиться на рівних засадах для кожної області.
  • Відібрані громади мають представляти різноманітність типів та характеристик об’єднаних громад, існуючих в Україні.

 Оцінювання досвіду та спроможності ОТГ, які подали заявки, проводитиметься за такими основними групами показників:

  1. Мотивація громади брати участь в проекті;
  2. Досвід надання медичних та освітніх послуг;
  3. Участь громадськості та інклюзивність.

  Кожна група критеріїв містить показники, які ранжуються по шкалі від найвищого балу, коли ОТГ проводила заходи та проявляла багато ініціатив в конкретних сферах в минулому, демонструючи солідний досвід, до найнижчого, коли не було зацікавленості або продемонстрованої спроможності. Бали за кожним критерієм нараховуються за результатами аналізу відповідей на відповідні запитання анкети. Загальна максимальна кількість балів – 100.

  Процедура відбору

  Відбір громад складається з двох етапів: оцінювання заявок і практичне завдання.

 Оцінювання заявок. Для оцінки та присудження балів заявкам Глобал Ком’юнітіз створить конкурсну комісію. Ця комісія розглядатиме всі отримані заявки та даватиме рекомендації щодо відбору фіналістів. Конкурсна комісія також враховуватиме присутність інших донорів у громадах для координування зусиль і видів підтримки.

  Практичне завдання. Фіналісти першого етапу відбору отримають практичне завдання від проекту у період з 1 по 12 березня 2019, яке буде перевірятись представниками Глобал Ком’юнітіз та партнерськими організаціями. Зазначене завдання буде оцінюватись від «0» до «50» балів відповідно до продемонстрованого рівня мотивації участі та готовності працювати у проекті.

  Остаточний відбір громад у проект буде зроблено на основі балів заявок і оцінок за виконання практичного завдання.

  Процес подання заявок

  До цього запрошення додається заявка, яку ОТГ має заповнити та подати до кінцевого терміну – 20 лютого 2019 року.

 У заявці містяться питання про минулий досвід ОТГ, зокрема, питання про керівництво, управління бюджетом, надання послуг та залучення громадян. Питання розроблені таким чином, щоб надати можливість ОТГ без досвіду описати свої ідеї щодо необхідних та можливих дій, та продемонструвати, як їхні цінності та цілі співпадають із задачами проекту «Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині» (UCCCT).

 Глобал Ком’юнітіз та партнери проведуть інформаційні сесії в 7 областях для надання подальших інструкцій та порад по заповненню анкет і супроводу проекту.

 Для подачі заявки необхідно заповнити її, підписати та надіслати разом з додатками на електронні адреси, вказавши у темі листа «назва ОТГ заявка UCCCT»:

probudgetua@gmail.com

isklyarova@globalcommunities.org

  Також можливо надіслати роздруковану і підписану заявку та всю підкріплюючу документацію поштою до офісу Глобал Ком’юнітіз не пізніше кінцевого терміну подання заявок:

 Global Communities

 Проект «Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині» (UCCCT)

 Вул. Ділова 5Б, 5-ий поверх, оф. № 510

 Київ 03150

 Датою подання такої заявки вважатиметься дата поштового штемпеля. Паперова те електроння зааявки рівнозначні. Заявник має право вибрати, яка форма подачі більш зручна.

 Питання приймаються у письмовому вигляді на електронну адресу probudgetua@gmail.com або isklyarova@globalcommunities.org  до 19 лютого включно.  Відповіді будуть надіслані письмово до 20 лютого. Консультації також можна отримати за телефоном +38 (067) 880 5604.

 Розклад інформаційних сесій в областях та додаткову інформацію про проект буде повідомлено на офіційній сторінці проекту у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/pg/Децентралізація-приносить-прозорість-та-ефективність-в-освіті-та-медицині-487893064949217.

  Індивідуальні відповіді про результати конкурсу учасникам відбору, заявки яких не були відібрані до участі у проекті, – не надаються і не надсилаються.

 Інформація про результати відбору будуть оприлюднені на офіційній сторінці проекту у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/pg/Децентралізація-приносить-прозорість-та-ефективність-в-освіті-та-медицині-487893064949217  та на сайті Парнерства «За прозорі місцеві бюджети!» до кінця березня 2019 року.

aplication_form_uccct

Джерелоhttps://gurt.org.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *