Відновлювана енергія для журналістів/ок

ЗМІ формують суспільну думку про всі сфери нашого життя через контент, який готують і яким діляться із своїми читачами. Якою є, і якою буде ця думка, залежить від того, наскільки обізнаними у питаннях ВДЕ є і можуть стати самі журналісти; а ще – від того, наскільки просто й доступно вони зможуть пояснити процеси, які відбуваються в українській енергетиці загалом та у сфері ВДЕ зокрема.

Від рівня обізнаності громадськості про реформування українського сектору ВДЕ значною мірою залежатиме подальший розвиток ВДЕ зокрема та енергетики країни в цілому. Сформована громадська думка допомагає вимагати відповідних дій від тих, хто ухвалює рішення, Медіа є своєрідним посередником, який має отримувати інформацію з першоджерела й транслювати її своїй аудиторії. Особливо важливу роль відіграють ЗМІ у «перекладі на просту мову» рішень урядів, аналітичних та фінансових звітів профільних урядових українських та міжнародних інституцій, аби всебічно інформувати суспільство про стан розвитку ВДЕ сектору в країні. Медіа можуть широко та всебічно досліджувати, аналізувати й висвітлювати міжнародний досвід; транслювати думки та позиції експертів і формувати цілісну картину щодо ситуації у галузі. Наприклад, висвітлюючи тему інвестицій у генерування електроенергії з викопних видів палива, або з відновлюваних джерел, політику та процес ціноутворення в енергетиці, ЗМІ сприяють прозорості цих питань для громадськості, яка таким чином отримує можливість краще зрозуміти ті чи інші аспекти різних питань та аналізувати ситуацію, встановлюючи причинно-наслідкові зв’язки. Це мотивує громадян певним чином контролювати владу, наприклад, вимагати від свого уряду пояснити вибір того чи іншого напряму енергетичної галузі та взяти на себе відповідальність за наслідки.

Відновлювана енергетика має величезний потенціал: сотні тисяч робочих місць; мільярди гривень податків; відкриття лабораторій та створення потужних вітчизняних наукових центрів, що досліджують новітні способи видобутку чистої енергії, технологій її зберігання та транспортування й багато іншого. За 10 років розвитку ВДЕ в Україні було створено нові галузі та інфраструктури – від нових виробництв до нових спеціальностей у вузах. Зрозуміло, що ВДЕ продукують екологічно чисту електроенергію із загальновідомих джерел генерації: сонця, вітру, біогазу чи води. Але на ВДЕ треба дивитися ширше, бо це – основа для створення енергосистеми, яка є екологічною, високотехнологічною та ощадливою. Така система включає в себе й інші технології, наприклад, системи акумулювання електроенергії. Крім того, ВДЕ – це потенційно найдешевша електроенергія, вартість якої знижується за рахунок розвитку та здешевлення технологій, а також відсутності первинної скінченної сировини (викопного палива). До того ж одним із основних завдань ВДЕ є стабілізація кліматичних змін.

Досягнення цієї мети вимагає нових моделей ринку електроенергії, будівництва ринкових інфраструктур на основі концепції сталого розвитку, тобто, розвитку на основі встановлення балансу між задоволенням сучасних потреб людства і захистом інтересів майбутніх поколінь, включаючи їх потребу в безпечному і здоровому довкіллі. Про те, які перспективи відкриває ВДЕ для країни та її громадян, починаючи зі створених робочих місць, сплачених податків, які йдуть у бюджет країни та громад, і закінчуючи тим, що кожен може використовувати ВДЕ для власних потреб, cформувати власну та докладати до формування колективної екологічної свідомості – сподіваємось, саме про це отримаємо більше матеріалів у медіа за результатами роботи журналістів із цим посібником, який можна завантажити ЗА ПОСИЛАННЯМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *