Як голосом наповнити життя і змістом і радістю знають жінки поважного віку з Хорошева

Як голосом наповнити життя і змістом і радістю знають жінки поважного віку з Хорошева

Упродовж півроку жінки – учасниці проекту «Активне життя на пенсії – запорука здоров’я та активного довголіття», який реалізує громадська організація «Нитка Аріадни», займалися у гуртку художньої самодіяльності, яким керувала Ірина Слобожан. Спочатку заняття проходили під баян. Потім, після того, як було обладнано на базі територіально центру комп’ютерний клас, стали співати під фонограми. Не одразу все виходило, проте згодом навчилися. З усього гурту учасників найбільш активними і зацікавленими виявилися 12 жінок, які бажали не просто співати для душі, а й бути учасниками концертів, різних заходів.

У себе в територіальному центрі наші вокалістки співали, вітаючи колежанок з днем народження. Першим серйозним випробуванням для новоствореного гурту був виступ під час презентації проекту, коли до нас приїздили представники фондів-донорів: проект реалізований разом з Фондом Східна Європа в рамках програми «Створення центрів соціальної активності для людей похилого віку» за фінансової підтримки Фонду «Монсанто».

Наступним ще більш відповідальним етапом у становленні гурту став концерт на сцені районного будинку культури. Новостворений колектив презентував у власному виконанні українські народні пісні, музичні твори, що були популярними в 70-ті – 80-ті роки минулого століття і сучасні українські пісні. У ролі ведучої концерту виступила голова Благодійної громадської жіночої організації «Нитка Аріадни», директор проекту Галина Мінялук. Глядачі захоплено сприймали виступи гурту, сольні вокальні номери та дуети, а також акапельне виконання. Деякі обдаровані учасниці виявили свої таланти в різних жанрах – у співі та художньому читанні. А самобутня поетеса Людмила Лисюк прочитала власні патріотичні вірші. Всі виступи сприймалися публікою дуже тепло, із бурхливими оплесками й вигуками: «Молодці!».

На концерті були присутні жителі району, представники районної влади та громадських організацій.

Самі артисти теж одержали від концерту масу позитивних емоцій і бажання й надалі дарувати радість людям. Директор районного Будинку культури Зофія Райковська запропонувала співочому гурту «Свічадо» взяти участь в урочистостях та концерті з нагоди свята Дня Незалежності України.

Варто зазначити, що за кошти проекту закуплено матеріали на сценічні костюми для артистів. До наступного виступу костюми вже будуть пошиті і власноруч вишиті учасницями проекту.

У рамках даного проекту створено матеріальну базу і надано серйозний поштовх для розвитку талантів і активного життя людей поважного віку нашої громади.

Любов Дем’янчук

Напишіть відгук