Як у Хорошеві хейтерів поменшало

На днях у Хорошеві (колишній Володарськ-Волинський) поменшало хейтерів серед молоді. Сприяв цьому той факт, що старшокласники місцевої гімназії взяли неабияку активну участь у тренінгу «Попередження злочинів на ґрунті ненависті». Це активні гімназисти, які займаються волонтерською діяльністю, беруть участь у громадському житті закладу та селища, мають авторитет серед ровесників, – повідомляє місцевий партнер проекту «До толерантного суспільства через неформальну освіту молоді» БГЖО “Нитка Аріадни”.

 

 Як зазначає очільниця організації та тренерка Галина Мінялук:

DSCN6074“Діти були активними на тренінговому занятті, проявляли інтерес до питань, які
розглядалися. Особливість аудиторії виявилася у тому, що гімназистам не було відоме таке поняття як «злочини на ґрунті ненависті». Вони досить поверхово розуміли поняття «соціальні стереотипи», «упередження», «дискримінація». Учасники тренінгу, за результатами первинного діагностичного зрізу, показали низький  рівень знань, умінь і навичок з пропонованої теми, мали низьку обізнаність у теоретичних поняттях”.  

    Окрім цього на початку заняття спостерігалась тривожність щодо налагодження атмосфери розуміння і толерантності, адже обговорювались такі делікатні теми, як виникнення  упереджень і ставлення до представників етнічних, культурних, релігійних та інших меншин.

DSC045071     Упродовж заняття гімназисти працювали активно і зацікавлено.

     Особливо вдалою виявилася робота в групах з елементами форум-театру, де гімназисти показали життєві ситуації, що відображають стереотипне та упереджене ставлення певних соціальних груп до меншин за різними ознаками.

    Атмосфера тренінгу була доброзичливою, відвертою. Учасники відзначили актуальність піднятої теми.

     Це перше заняття у Хорошівському районі в рамках проекту «До толерантного суспільства через неформальну освіту молоді», який реалізує ЖОАФСС за підтримки ОБСЄ та Організації з безпеки та співробітництва в Європі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *