Запрошуємо школи у проект зі сталого розвитку “Збудуй своє майбутнє”

  Хочете взяти участь у міжнародному літньому таборі зі сталого розвитку для підлітків? А втілити власний проект, що допоможе розв’язати проблему зі сміттям, енерго- чи водозбереженням, споживацькими звичками, захистом довкілля у вашому місті чи селі? Тоді приєднуйтесь до проекту для шкільної молоді “Збудуй своє майбутнє!”.

  Організація “Вчителі за демократію і партнерство” спільно з німецькою організацією ChildFund Deutschland та за фінансової підтримки німецького фонду довкілля Deutsche Bundesstiftung Umwelt DBU розпочинає всеукраїнський освітній проект зі сталого розвитку для старшокласників  “Make Your Future Self” (Збудуй своє майбутнє).

  Якщо ваш навчальний заклад прагне позитивних змін, готовий до нових викликів і дійсно дбає про сталий розвиток й громадянську активність учнів – приєднуйтесь! Якщо у ваших учнів є ідея проекту, але бракує інструментів й підтримки для її реалізації, – приєднуйтесь!

  Тривалість проекту – один рік (січень-грудень 2019). Для участі у проекті будуть відібрані 15 шкіл з усієї України

 Щоб приєднатися до проекту, до 10 лютого 2019 включно заповніть реєстраційну форму за вказаним посиланням.  Результати відбору будуть оголошені 17 лютого. 

  ЯКІ МОЖЛИВОСТІ НАДАЄ ПРОЕКТ ДЛЯ УЧНІВ ТА УЧИТЕЛІВ?

■ 4 учня/учениці та один вчитель з кожної школи безоплатно візьмуть участь у 7-денному навчанні у Києві на практичних тренінгах зі сталого розвитку та соціального проектування, отримають навчально-методичні матеріали й консультування.

■ Шкільна команда проекту буде підготовлена до планування й успішної реалізації від А до Я власного соціального проекту зі сталого розвитку за підтримки експертів. Найкращі учнівські ідеї проектів будуть фінансово підтримані.

■ У серпні  учні, які добре володіють англійською  мовою, матимуть можливість безоплатно взяти участь у 5-тиденному міжнародному освітньому таборі разом з молоддю з Польщі та Молдови.

■ Представники шкільних команд зможуть  взяти участь у Зеленому Ярмарку у Києві за участю успішних громадських та підприємницьких ініціатив України у сфері сталого розвитку. А також презентувати результати власного проекту сталого розвитку на Ярмарку.

  Для додаткових запитань і зв’язку:
☎ 063 523 07 48, Микита Андрєєв, менеджер проекту

☎ 095 534 09 81, 068 229 22 41 Олена Харченко, медіа-координаторка
✉ teachersdp@gmail.com (у темі листа вказуйте ‘Збудуй своє майбутнє’)
Сторінка проекту у facebook

  ОСНОВНІ ЗАХОДИ ПРОЕКТУ “ЗБУДУЙ СВОЄ МАЙБУТНЄ”

■ січень-лютий: відбір шкіл у проект

До 10 лютого включно – відкрита реєстрація шкіл у проект. До 17 лютого – відбір та оголошення 15 шкіл-переможниць, що візьмуть участь у проекті.

■ березень: практичні тренінги зі сталого розвитку й проектування

14-17 березня та 29-31 березня 2018 – практичні тренінги для учнів і вчителів відібраних шкіл зі сталого розвитку та проектування, тобто втілення ідеї власного майбутнього проекту.

■ квітень: розробка учнями ідей власних проектів

Команда учнів, які  взяли участь у тренінгах, передають свій досвід одноліткам у школі, розробляють ідею власного проекту зі сталого розвитку для школи/громади та залучають у свою команду однодумців. Найкращі 10 проектних ідей, що обере журі, отримають міні-гранти – фінансову підтримку на реалізацію.

■ травень-жовтень: реалізація учнями власних проектів

Реалізація учнівськими командами проектів зі сталого розвитку.

■ червень-серпень: міжнародний освітній табір зі сталого розвитку

Впродовж червня-липня на конкурсній основі будуть відібрані 50 старшокласників з України, Польщі та Молдови, які візьмуть участь у літньому таборі. Учні з 15-ти шкіл-учасниць проекту “Збудуй своє майбутнє”, які добре володіють англійською, будуть запрошені у табір.

У серпні відбудеться 5-тиденний освітній табір зі  сталого розвитку за участю школярів з України, Польщі та Молдови.

■ вересень: моніторинг учнівських проектів зі сталого розвитку

Огляд попередніх результатів учнівських проектів зі сталого розвитку.

■ жовтень-листопад: підсумки учнівських проектів, Зелений Ярмарок

Підбиття підсумків та оголошення результатів реалізації учнями власних проектів зі сталого розвитку.

У листопаді у Києві відбудеться Зелений Ярмарок за участю успішних громадських та підприємницьких ініціатив України у сфері сталого розвитку. Учнівські команди, які успішно реалізували проект, також зможуть презентувати свій досвід на Ярмарку.

■ грудень: підсумки всеукраїнського проекту “Збудуй своє майбутнє”

  Пряма цільова група проекту: школярі віком 13-16 років.

Непряма цільова група проекту: батьки, вчителі, адміністрація шкіл, представники громад, громадських організацій, соціального підприємництва, місцева влада.

 Основні цілі проекту – підсилення ролі дітей і підлітків у запроваджені та реалізації ідей сталого розвитку в Україні та формування у школярів сталих, екодружніх моделей поведінки.

 Проект досягатиме цього через практичне навчання старшокласників; реалізацію учнями власних проектів зі сталого розвитку у своїх школах/громадах;  обмін досвідом з громадськими, підприємницькими ініціативами у сфері сталого розвитку в Україні та з іншими учнями з Польщі й Молдови.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *