Жінки все ж будуть змушені ставати на військовий облік. Але не всі

Жінки все ж будуть змушені ставати на військовий облік. Але не всі. 

Як пояснюють в Центрі спільних дій, це стосується лише тих жінок, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність. Відповідний закон набув чинності після офіційного оприлюднення у вівторок 25 жовтня.

Чи змінило щось кардинально це рішення? Ні. Військовий облік в мирний час та призов у воєнний можливий для жінок ще з 1992 року, а в 1994 році уряд затвердив перелік спеціальностей, за якими жінок могли взяти на військовий облік. Цей перелік був незмінним аж 27 років. 

У жовтні 2021-го Міноборони оприлюднило новий перелік спеціальностей, який одразу ж викликав гостру критику. Перелік охопив понад 100 спеціальностей, серед яких опинились навіть музикантки та маркетологині. У відповідь на цю критику міністерство скоротило перелік до 14 груп спеціальностей та 7 груп професій.

А що зараз? За новим законом всі жінки, які мають медичні або фармацевтичні спеціальності і придатні до служби за віком та станом здоров’я, мають обов’язково стати на військовий облік. Це медсестри, лікарки, стоматологині, ветеринарки, фізіотерапевтки, фармацевтки тощо.

Жінки, які мають інші спеціальності з переліку Міноборони, можуть стати на військовий облік за власним бажанням.

Навіщо цей закон? Він пояснює, які жінки повинні стати на облік і в перспективі можуть бути призвані на службу. Скорочення обов’язкових для обліку спеціальностей знімає соціальну напругу, зменшує навантаження на центри комплектації і при цьому спрощує їхню роботу з мобілізації.

Чи хочуть цього жінки? Близько 50 тисяч жінок вже працюють у різних військових структурах. З них 38 тисяч служать на військових спеціальностях, а 5 тисяч перебувають на передовій. До повномасштабного вторгнення українська армія до 25% складалася із жінок. Це один із найвищих показників у світі. Сьогодні жінки нарівні з чоловіками виборюють перемогу України. А новий закон додає ясності суспільству і показує армії на кого ще можна розраховувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *