5 лайфхаків для швидкого заспокоєння в умовах стресу

У стресі важко діяти раціонально та продумувати кожен крок, а в умовах війни він не полишає нас ні на хвилину. Як знизити ризик прийняття неправильних рішень? Зробити паузу та заспокоїтись. Підготували для вас 5 перевірених способів. Практикуйте!
 
 

🧮 Повільно рахуйте від 100 до 1


Зворотний рахунок – складне завдання, що вимагає концентрації уваги. У результаті тривога і стрес зменшуються. Якщо поєднати зворотний рахунок із повільною ходьбою, заспокійливий ефект буде виражений сильніше.

 

⚙ Використовуйте техніку “5-4-3-2-1”


Озирніться і подумки перерахуйте п’ять речей, які бачите. Потім назвіть чотири фізичні відчуття, які є у вас просто зараз. Далі – три звуки, які чуєте. Під кінець згадайте два запахи та яскравий смак, які коли-небудь відчували.
 
 
📣 Робіть дихальну гімнастику “4-7-8”


Протягом 4 секунд потрібно зробити вдих носом, після затримати дихання на 7 секунд і повільно видихнути через рот, рахуючи до 8. Навіть після 1-2 підходів є ефект: сповільнюється пульс, думки приходять до ладу.
 
 
🔟 Назвіть 10 ознак предмета


Коли підкочують гнів і лють, потрібно вибрати будь-який предмет, який перебуває поруч, і подумки перерахувати 10 його ознак.
 
 
🌺 Вдихайте аромат ефірної олії


Використовуйте олії лаванди, бергамоту, троянди, сандалу, ладану. Можливо, вам більше підійдуть аромати лимона й апельсина. Протестуйте аромати та носіть з собою. За потреби – вдихайте або додавайте у чай/каву.

 
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *