9 “Команд Змін” створили в громадах Житомирської області

В 9 громадах Житомирській області створили “Команди Змін”, які займатимуться розвитком своїх громад задля стабільного розвитку громад і врахування потреб та інтересів різних соціальних груп. Ці команди були створені в рамках проєкту “Громадські СпільноТвори: співпраця локальних ОМС і вразливих груп у спільному розвитку громад”, що реалізується ГО “Інститут Креативних Інновацій”. Проєкт спрямований на підвищення рівня громадської безпеки та стабільності розвитку в цільових громадах Житомирщини шляхом наснаження вразливих груп та їх співпраці з ОМС задля стабільного розвитку громад і врахування потреб та інтересів різних соціальних груп.

Цього планується досягти шляхом навчання “команд змін” з цільових громаднавичкам репрезентативного публічного адміністрування, фандрейзингу, проєктного менеджменту і адміністрування, внутрішньої і зовнішньої комунікації громад; формування партнерської мережі команд стабільних змін в громадах та менторської підтримки. При цьому передбачається врахування інтересів різних вразливих груп, оскільки це була одна із ключових умов формування “Команд Змін”, щоб до команд обов’язково входили представники та представниці трьох соціальних груп: вразливі групи населення, громадські активісти та активістки та представники/ці органів місцевої влади, що дозволить організувати і справді ефективну синергію, – зазначає Андрій Сочинський, директор ГО “Інститут Креативних Інновацій”.

#КомандиЗмін – це 3 навчальні модулі у офлайн та онлайн форматах, 9 команд з ОТГ Житомирської області, практичні інструменти для втілення своїх ідей для покращення громади. Всю навчальну програму завершили команди з Високівської, Волицької, Городницької, Житомирської, Курненської, Новоград-Волинської, Тетерівської, Хорошівської, Червоненської громад. З ними і продовжиться подальша співпраця по посилення активних локальних громад.

Я надзвичайно пишаюсь тим, що в цьому проєкті нам вдалось досягти практично вдвічі більших результатів ніж планувалося. Бо планували ми створити 4 команди, але за ті ж ресурси зробили значно більше. Дуже приємно, що навіть в найменших громадах є небайдужі, активні громадяни та громадянки, з якими працювати – одне задоволення. Надзвичайно продуктивно також те, що команди отримали не тільки теоретичні знання і навички, а й на практиці розробили проєкти, які будуть подані на конкурс проєктів програми “Активні громадяни” Британської Ради в Україні. Якби ми не були обмежені в часі та ресурсах, то “Команд Змін” було б ще більше, бо ми отримали чимало заявок, але вже наступного року ми плануємо розширювати мережу команд. – розповіла Вікторія Безсмертна, експертка проєкту.

Також пропонуємо переглянути відео про реалізацію проєкту “Громадські СпільноТвори: співпраця  локальних ОМС і вразливих груп у безпечному розвитку громад” підготовлену в рамках цього проєкту.


Проєкт «Громадські СпільноТвори: співпраця локальних ОМС і вразливих груп у безпечному розвитку громад» впроваджується  ГО “Інститут Креативних Інновацій” за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *