Активне життя на пенсії – запорука здоров’я і довголіття

    Уже впродовж чотирьох місяців Володарськ-Волинська благодійна громадська жіноча організація «Нитка Аріадни» з соціально-психологічної допомоги жінкам та їх сім’ям реалізує проект «Активне життя на пенсії – запорука здоров’я та щасливого довголіття» на базі Володарськ-Волинського територіального центру з надання соціальних послуг. Даний проект впроваджується в рамках програми Фонду Східна Європа «Створення центрів соціальної активності для літніх людей», яка фінансується Фондом «Монсанто».
Сьогодні на базі територіального центру з соціальної допомоги працюють гуртки за інтересами для людей похилого віку: група здоров’я, гуртки художньої самодіяльності та художньо-прикладного мистецтва. Жінки поважного віку залюбки їх відвідують. Виготовляють картини з природних матеріалів, зі стрічок, вишивають різні вироби для оформлення української світлиці. Гурток художньої самодіяльності відвідують ті, хто любить співати, декламувати вірші. У спілкуванні за приємними заняттями люди поважного віку знаходять однодумців, об’єднуються у групи за інтересами, так проходить їх цікаве і змістовне дозвілля.
На базі територіального центру діє комп’ютерний клас, де учасники проекту здобувають нові знання, уміння і навички з оволодіння сучасною технікою. Вони освоюють ази спілкування в соціальних мережах, вчаться користуватися інтернетом для поповнення своїх знань, здобувають інформацію для практичного використання у повсякденному житті і т. д. Відкривають свої сторінки в різних мережах, шукають друзів, родичів, однокласників для спілкування.
Для учасників проекту, а також для інших людей поважного віку, надаються безкоштовні консультацції досвідчених фахівців: практичного психолога, юриста-правозахисника та лікаря сімейної практики.
У рамках проекту проводились навчальні заняття – тренінги для працівників територіального центру з основ геронтології, використання комп’ютерних технологій в професійній діяльності. Проводились тренінгові заняття для людей поважного віку з метою отримання ними знань, умінь і навичок корстування ПК та можливостями інтернету.
Одним із завдань проекту є налагодження плідної співпраці людей старшого віку зі шкільною молоддю. Один із напрямків такої діяльності – волонтерська допомога школярів одиноким людям похилого віку. Інший напрямок – пошукова робота старшокласників з метою запису спогадів людей старшого покоління про їх життя під час Другої світової війни, часів голоду та праці в колгоспах. Ця інформація є цінною з точки зору історії. Тому в рамках проекту учнями будуть створені відеопрезентації «Промовляє історія» на основі свідчень людей поважного віку.
А також цікавою буде пошукова робота, до якої залучатимуться і школярі, і старші люди, з запису традиційних давніх рецептів саме поліської кухні, що характерна нашій місцевості.
У березні було проведено тренінг для учнів-волонтерів загальноосвітніх закладів райцентру на базі Володарськ-Волинської гімназії з метою розвитку волонтерського руху в напрямку допомоги одиноким людям похилого віку та активізації пошукової роботи щодо збереження цікавих свідчень з історії та культури старшого покоління.
Тренінгові занятті проводили досвідчені спеціалісти, практичні психологи та соціальні працівники – очільники Житомирської обласної асоціації фахівців соціальної сфери – Вероніка Мишківська та Андрій Сочинський.
Мета проету – допомогти людям поважного віку, які перебувають на пенсії, відчути себе потрібним суспільству, допомогти їм знайти те коло спілкування й ті користні заняття, які б забезпечили самореалізацію кожного, самовдосконалення і безперервний розвиток. А це у свою чергу допоможе їм боротися з хворобами і старістю, дасть можливість продовжити активне і щасливе життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *