До автентичного святкування Масляни запрошує ГО “ЛА ДА”

Запрошуємо житомирян взяти участь
у святкуванні справжньої народної Масляної з елементами старовинних обрядів.
Місце проведення — Гідропарк (територія дитячого пляжу)
Коли — 25 лютого (субота) з 12.00 до 17.00

Програма гуляння запланована цікава на насичена.
Жінки будуть робити опудало жінки-зими Марени, для цього обов’язково взяти шматочок старої матерії і, вв’язуючи її в опудало, подумки прив’язати всі родинні негаразди минулого року, щоби вони згоріли у вогні, щоби наступний рік був без них, спокійним і мирним.
Чоловікам пропонуються справжні чоловічі забави на випробування сили та кмітливості. Також чоловіки проведуть майстер-клас із випікання млинців на живому вогні, якими потім пригощатимуть охочих. Організатори свята відтворять традиційний обряд колодки (коли неодруженому парубкові, як покарання прив’язують до ноги колодку, яку він може викупити лише пообіцявши одружитися до наступної Масляної).
Дітки будуть задіяні у майстер-класі із виготовлення млинців з фетру та флісу, паперових пташок, якими закликатимуть справжніх пернатих повернутися до рідних пенет, також дітлахи прикрашатимуть дерева та водитимуть весняні хороводи.
Родзинкою свята стане обряд-звернення до рідної землі з проханням швидшого приходу справжньої весни, утвердження миру в Україні.
Гуляння продовжиться водінням хороводів та концертом.

Під час святкування діятиме виставка-продаж виробів майстрів народної творчості: різноманітна дитяча їжа з фетру та флісу, ляльки-мотанки, вишивки, вироби із соломи ті інш.
Гарного настрою додасть весняний боді-арт від ГО “АРТ-Село”.

Організатори свята:
ГО “Українська Духовна Республіка О.Бердника”, ГО “ЛА ДА”, ГО “Родник”, управління культури міської ради.

16830846_769942213163092_851924147170425330_n

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *