В Житомирі презентували Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу України за два попередні роки

   У вівторок 20 лютого в обласній науковій універсальній бібліотеці ім. О. Ольжича за участі представників органів державної влади, бізнесових кіл, науковців, зацікавлених громадських організацій, журналістів провідних ЗМІ регіону відбулись презентація та обговорення результатів проведеного дослідження «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014 – 2016 роки. Презентація результатів у Житомирській області». Дослідження проводилось за сприяння Європейського Союзу в рамках проекту «Просування реформ в регіони».

   Експерт проекту Сергій Гончарук  представив на обговорення учасників дані щодо результатів виміру економічних показників області (глибини торговельно-економічних зв’язків з ЄС), які пов’язані із виконанням положень Розпорядження Кабінету міністрів України від 17.09.2014 року №847-р «Про імплементацію Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони». Як зазначив експерт, за результатами 2016 року Житомирська область зайняла 11 місце у загальнонаціональному рейтингу серед 24 областей. При цьому найкращий показник-8 місце, Житомирщина посіла в 2015 році. Серед найкращих показників області – «Середньорічний темп зростання імпорту до регіону з країн ЄС та експорту регіону до країн ЄС», «Індекс внутрішньогалузевої торгівлі з ЄС» та «Кількість заходів з економічних питань виконання УА», «Питомий обсяг фінансування у рамках технічної допомоги ЄС», а також  «Індекс інформаційної підтримки». Найгіршими серед показників, який посунув область на 11 місце у 2016 році стали показник питомої ваги імпорту послуг з країн ЄС в загальному обсязі імпорту послуг до регіону та показник грошових переказів фізичних осіб з ЄС до регіону, кількості договорів з ЄС про двостороннє співробітництво.

   Присутні на презентації представники Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва та управління культури та туризму Житомирської ОДА  обговорили  низку питань, роботу над якими на різних рівнях необхідно активізувати. Зокрема, потребує покращення інвестиційного клімату для підвищення рівня залучення прямих іноземних інвестицій та з метою недопущення зупинки реалізації вже діючих інвестиційних проектів. У частині розвитку зеленого туризму необхідно запровадити заходи щодо навчання і підвищення кваліфікації працівників туристичної сфери; запровадити систему інформаційної підтримки підприємцям, що працюють у сфері туризму (сформувати обласний банк даних на ринку платних та безоплатних туристичних послуг, надавати малим та середнім підприємцям безкоштовні консультації щодо питань управління, маркетингу та бізнес-планів у сфері туризму).

   Учасники отримали посібник з результатами дослідження «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні: три роки на шляху до єдиного європейського економічного простору».

 

Метою дослідження «Побудова Індексу євроінтеграційного економічного поступу», що здійснюється ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» в партнерстві з Інститутом Економічних досліджень та політичних консультацій в рамках проекту Європейського Союзу «Просування реформ в регіони» є визначення стану реалізації впровадження положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, сприяння модернізації економіки областей України за рахунок нарощування обсягів торгівлі з ЄС, посилення привабливості регіонів для іноземних і внутрішніх інвестицій, а також реформування регулювання економіки на регіональному рівні відповідно до передової європейської практики

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *