Експерти ПРООН в Житомирі навчали потенційних партнерів як отримати грант на розвиток громад

     Сьогодні, 21 квітня, у готелі Reikartz представники Програми розвитку ООН в Україні презентували програму “Верховенства права та відновлення правосуддя у постраждалих від конфлікту громадах України”, яка, з-поміж іншого, передбачає проведення конкурсу грантів у громадах Житомирщини (детальніше про конкурс читайте тут).

Як зазначила регіональна координаторка програми в Житомирській області Жанна Чмут:

11403312_853848728028737_240761828653801399_nКонкурсу проектних заявок, який ми сьогодні презентуємо, передувала значна підготовча робота. Нами були проведені дослідження у сфері громадської безпеки, вироблялась методологія та “дорожня мапа” реалізації програми. Примітно, що ПРООН було обрано три регіони для реалізації програми: дві області, що є безпосередньою зоною конфлікту (Донецька та Луганська), та Житомирщина, що понесла значні втрати серед учасників АТО. Все це стало можливим завдяки підтримці МЗС Нідерландів.

Проекти, які будуть розроблені громадські організації та партнерські ОТГ повинні бути спрямовані на вдосконалення правосуддя на рівні громад через зміцнення потенціалу установ, щодо надання послуг на основі прав людини та ефективного доступу до правосуддя.

Взагалі, ми очікуємо, що реалізація розроблених проектів має сприяти виправленню системних вад, серед яких зокрема: слабка система правосуддя, стигма навколо сексуально-гендерного насильства, брак відповідальності ряду національних установ, диз’юнкція між національним, регіональним та місцевим рівнями.

Окрім того, з присутніми громадськими активістами з усієї Житомирщини було розглянуто всі технічні та організаційні особливості процедур подання та реалізації проектів. Також присутніх закликали до співпраці у сфері правової просвіти населення представниці Регіонального центру безоплатної правової допомоги.

DSCN17271

Натхненні докладними поясненнями та новими ідеями розвитку громад, учасники заходу розійшлись готувати власні інноваційні проекти, про найкращі з яких ми скоро дізнаємось!

DSCN1727

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *