Місцеві медіа можуть бути потрібними та успішними!

    Нову «філософію» вільної місцевої журналістики та секрети ребрендінгу місцевих газет  на базі Громадського Ресурсу Полісся осягали учасники тренінгу «СУЧАСНА МІСЦЕВА ГАЗЕТА – ЯКОЮ ЇЙ БУТИ, або ЯК ЗРОБИТИ ГАЗЕТУ ПОТРІБНОЮ ЛЮДЯМ?”.
    Досвід тренерів Валерія Горобця та Юлії Бережко-Камінської, яким вони ділилися з колегами був особливо цінним. Оскільки обоє є редакторами газет “Трудова слава” (Херсонщина) та “Ірпінський вісник” (Київщина), які є досить успішними і популярними в своїх районах.
        На тренінгу детально обговорювали усі деталі: від формулювання місії видання,розуміння потреб кожної конкретної аудиторії до розробки структури газетного номера та планування роботи творчого колективу редакції.
         Присутнім на тренінгу редакторам та журналістам з десяти районних газет Житомирської області були цікаві усі деталі редакційної роботи в нових умовах. Тренери наголосили на тому наскільки важливим є редакційний менеджмент, впровадження системи та інструментів контролю і заохочення персоналу.

IMG_0939

     Тренери разом з учасниками вдалися до детального аналізу тем публікацій на прикладі газет “Трудова слава” та “Ірпінський вісник”.

     Те, що більшість локальних газет не поспішають відходити від звичних форматів “районки”,  на шпальтах якої чільне місце займають нудні звіти та сухі повідомлення від органів влади та держустанов, редактори виправдовують боязню не отримати гроші “на висвітлення діяльності органів місцевої влади”. Про те, як ламаються ці стереотипні твердження засвідчив практикум від редакторки “Ірпінського вісника” Юлії Бережко-Камінської. Учасники тренінгу побачили на прикладі, чого можна досягти і змінити в газеті за півтора роки, відколи Юлія очолила колектив газети. За цей час було здійснено повний ребрендінг видання:газета перетворилась із «заштатної районки» в якісно нове сучасне видання.

    Показово те, що обидві районні газети, взяті за взірець на тренінгу так само, як і представлені на заході їх редакторами газети з районів Житомирщини, ще перебувають в процесі реформування. Однак,вони мають чим поділитися з колегами з інших регіонів України. Що готові робити й надалі.

   Тренінг відбувся рамках проекту «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *