Неупереджені рекомендації владі, партіям, ЗМІ та навіть Фейсбуку. Міжнародні організації склали список рекомендації Україні у передвиборчий період

17 листопада відбулась презентація напрацювань моніторингу ситуації в “передвиборчій” Україні міжнародною делегацією Національного Демократичного Інституту (США) та Європейського парламенту,. Мета моніторингового візиту – це неупереджено оцінити підготовку до виборів Президента та Верховної Ради 2019 року, проаналізувати стан загального політичного середовища, вивчити фактори, здатні вплинути на цілісність виборчого процесу, а також надати рекомендації, які допоможуть провести мирні та достовірні вибори і посилити довіру громадськості до виборчого процесу.

“Після Революції Гідності українці вкотре продемонстрували свою відданість встановленню повноцінно функціонуючої демократії”. Ці вибори “будуть своєрідним тестом для українських інституцій та лідерів на те, чи рухаються вони в напрямку змін, яких бажають українці. Прозорий та достовірний виборчий процес зміцнить демократію в Україні.Це також буде натхненням для усіх, хто працює над зміцненням демократії в регіоні”, – зазначали у делегації.

 

Делегація зробила висновок, що протидія кремлівському втручанню має бути основним пріоритетом, а також що соціальні мережі та онлайн платформи мають допомогти в цьому українцям. Для того, щоб громадяни змогли зробити поінформований вибір, всі політичні кампанії та кандидати повинні мати рівний доступ до засобів масової інформації, а також необхідно зменшити негативний вплив дезінформації. Слід докласти зусиль для зміцнення тих органів та організацій, завданням яких є запобігання політичній корупції та зменшення ролі грошей у політиці. Делегати висловили занепокоєння щодо насильства та залякування політиків, журналістів та громадських активістів. Делегати відмітили, що підтримка національної згуртованості залежатиме від політичних кампаній, які є конструктивними та прагнуть об’єднати, а не розділити суспільство, а також відповідати прагненням українського народу. Українці дійсно підтримують рівність між чоловіками та жінками, тому делегація закликала приділити увагу проблемі низького рівня представництва жінок у політичному житті.  

 

  Делегація запропонувала низку рекомендацій, зокрема:   

  • Кандидати та політичні партії повинні проводити конструктивні політичні кампанії, побудовані навколо певних питань, та які не призведуть до посилення поділу суспільства.
  • Верховна Рада України все ще має час прийняти проект Виборчого кодексу та в будь-якому разі має оперативно прийняти законодавство, яке розширить політичні права певних верств населення, сприятиме справедливому виборчому процесу та більш рівному балансу між жінками та чоловіками в парламенті, а також надати ЦВК повноваження та ресурси для ефективного виконання своїх обов’язків.
  • Верховна Рада України повинна підтримати бюджет, запропонований урядом для Національної суспільної телерадіокомпанії України.
  • Центральна виборча комісія має впровадити «дорожню карту», розроблену громадськими організаціями.
  • Facebook має відкрити  представництво в Україні, і, разом з іншими онлайн платформами, співпрацювати з українськими зацікавленими сторонами для моніторингу, виявлення та протидії дезінформації.
  • Політична реклама як у традиційних засобах масової інформації, так і в соціальних медіа має бути відповідно позначена.
  • Українська влада та міжнародна спільнота повинні підтримувати організації громадянського суспільства та їх зусилля, спрямовані на спостереження за виборчим процесом та посилити залучення громадян до виборчого процесу.

 

З повним текстом рекомендацій ви можете ознайомитисьза посиланням: https://goo.gl/LW4C9M

 

Делегація провела зустрічі з потенційними кандидатами, урядом та лідерами політичних партій, що представляють широкий політичний спектр; представниками виборчих комісій; організаціями громадянського суспільства; представниками ЗМІ, а також представниками міжнародної та дипломатичної спільноти. Робота місії НДІ відбулася за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (U.S. Agency for International Development).

 

Відео за результатами оцінки передвиборчого середовища в Україні в УКМЦ дивіться нижче:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *