ОСББ як форма громадської участі та ефективна форма управління

    Просвітницькі тренінги “ОСББ, енергомодернізація та інші аспекти управління багатоквартирним будинком для власників квартир: просто про складне” відбулися у громадах смт. Озерне та м. Коростеня Житомирської області , – повідомляє ЖОМГО “Паритет”.
Про те, що інформація наразі дуже актуальна для громад свідчить і активна зацікавленість представників ЗМІ м. Коростеня, які прийшли просто відзняти новину, а залишилися на понад 3 год. та активно були включені у процес заняття). До речі у місті Коростені спостерігається позитивна тенденція до створення ОСББ, уже третина багатоквартирних будинків перебуває в новій формі управління – ОСББ! Крім того за підтримки ПРООН навіть втілюється 4 проекти для діючих ОСББ, що приємно тішить.
Ситуація в смт. Озерне по-своєму цікава: це військове містечко, значна частина земель якого належить до юрисдикції Міноборони. І у зв’язку з цим мешканці мали уявлення, що створення ОСББ для них лише мрія, а не реальність. Тому рекомендації колег з юридичних питань та % приватизованого житла стали дуже на часі для відправної точки громади смт. Озерне щодо вибору форми покращення та збереження свого нерухомого майна.
Загалом протягом тренінгу понад 40 активних учасників/учасниць, представників ініціативних груп, зацікавлені у створенні ОСББ, розглядали питання, з якими найчастіше зіштовхуються громадяни в процесі створення ОСББ: дізнавалися та обмінювалися досвідом щодо стану ЖКГ в Україні на сьогодні, участі власників та співвласників багатоквартирних будинків у співтворенні спільного простору та догляду станом свого будинку. Крім того були розглянуті питання форм управління багатоквартирним будинком, аргументи, умови створення ОСББ як однієї із ефективних форм управління на сьогодні, енергоефективні заходи в діяльності ОСББ, як ми можемо скористатися можливостями, які надаються державними та місцевими програмами підтримки реформування житлово-комунального господарства та ін.
У ході тренінгу було багато позитивних відгуків щодо нагальності, актуальності проведення подібних занять, оскільки навколо теми форм управління багатоквартирним будинком в цілому, і такої форми як ОСББ, зокрема, адже є багато різної інформації з цього приводу, і не завжди вона подається доступно, правдиво. Крім того кілька членів ініціативних груп усвідомили, що не всіх процедур дотрималися по графіку, тому доведеться доопрацьовувати.
Разом із тим не перестаємо дивуватися «комунікаційній стратегії» ЖЕКів у напрямку дезінформації мешканців!

   Захід організовано ЖОМГО “Паритет” за сприяння Центру “Жіночі перспективи” та МБО ” Український Жіночий Фонд”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *