Злочини на грунті ненависті: чому краще попередити, ніж долати наслідки

    Як будувати толерантне суспільство через неформальну освіту молоді вирішували у Житомирі на круглому столі. Цей круглий стіл покликаний не тільки надати проблемі злочинів на грунті ненависті публічного розголосу, але й підвести підсумки проекту “До толерантного суспільства через неформальну освіту молоді”, що реалізовувався на теренах Житомирської області партнерством громадських організацій на чолі з Житомирською обласною Асоціацією фахівців соціальної сфери. Участь у заході взяли представники громадських організацій, державних установ, правоохоронців, закладів освіти та місцевих ЗМІ.

“Цей проект – приклад об’єднання вмотивованих громадських організацій задля спільної розробки стратегії та впровадження неформальної освіти щодо профілактики злочинів на ґрунті ненависті для різних категорій  молоді, яка навчається, шляхом проведення тренінгу для тренерів для партнерських ГО та 8-ми освітніх тренінгів для молоді”,- розповіла координатор проекту, Голова Ради Житомирської обласної Асоціації фахівців соціальної сфери Вероніка Мишківська.

Характеризуючи ситуацію в Україні зі станом злочинів на ґрунті ненависті, координатор зазначила, що часто причиною їх скоєння є саме нетерпимість щодо певних груп у суспільстві. Зокрема щодо людей інших етнічних груп, ЛГБТ,біженців. Тепер до них додалися і ВПО.

Партнерські організації, які брали участь в проекті – ГО “Інститут Креативних Інновацій” з Житомира, Бердичівська МГО «Молодь обирає життя», БГЖО «Нитка Аріадни» з смт. Хорошів, протягом реалізації проекту працювали з учнівською та студентською молоддю в навчальних закладах Житомира, Бердичева та Хорошева. Адже, як зазначили фахівці, до негативних впливів схильна саме молодь. Під час реалізації проекту велику увагу приділили навчанню майбутніх психологів та соціальних працівників.

DSCN6135Як вважає Інна Палько – Голова ГО “Інститут Креативних Інновацій” та директор Центру міжкультурної толерантності ЖДУ ім. І. Франка: “Майбутні фахівці повинні не тільки орієнтуватися в понятті толерантності, але й бачити шляхи подолання проявів нетерпимості в середовищі дітей та підлітків, з якими їм доведеться працювати. А також шукати нові форми роботи, які будуть цікаві сучасній молоді. Наприклад, в проекті був задіяний форум-театр, який вже кілька років діє при соціально-психологічному факультеті ЖДУ ім.І.Франка”.

Презентації за результатами тренінгів з групами молоді представили партнери проекту Галина Мінялук – голова БГЖО «Нитка Аріадни» та Тетяна Носова – голова БМГО «Молодь обирає життя».

Присутні учасники круглого столу обговорили причини низького рівня толерантності в місцевих громадах і зійшлись в думці, що прививати цю рису необхідно ще з раннього дитинства та про те, що толерантність є однією з основоположних цінностей демократичного суспільства. Проблема толерантності охоплює усі сфери суспільного життя: соціальну, релігійно-конфесійну, політичну, особистісну, міжетнічну. Результати соціологічних досліджень Інституту соціології НАНУ засвідчили, що лише 12 % опитаних оцінюють сучасну ситуацію у країні як спокійну, а понад 67 % – як напружену і конфліктну. Про  це у своїх виступах говорили Світлана Коляденко – директор Центру студентських соціальних служб для молоді ЖДУ ім. І. Франка та Олена Коваленко – координатор Регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Житомирській області.

dscn8608-1000x750

На круглому столі учасники отримали посібник «Розуміння поняття «злочини на грунті ненависті», виданий  Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини. З яким можна ознайомитися у бібліотеці Громадського Ресурсу Полісся за посиланням: http://library.ngo.zt.ua/2016/10/11/osce/.

Захід відбувся у рамках проекту “До толерантного суспільства через неформальну освіту молоді” Житомирської обласної Асоціаації фахівців соціальної сфери, що підтриманий ОБСЄ/БДІПЛ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *