Спеціалізований тренінг “Залучення та координація волонтерів” програми «Молодіжний працівник»

 Спеціалізований тренінг “Залучення та координація волонтерів” розроблено Програмою Волонтери ООН в Україні в рамках програми “Молодіжний працівник”.
До участі запрошуються випускники та випускниці Базового рівня Програми “Молодіжний працівник”!

14-16 листопада м. Дніпро  дедлайн – 1 листопада ЗАЯВКА

22-24 листопад м. Вінниця дедлайн – 8 листопада ЗАЯВКА

Програма Волонтери ООН в Україні – програма Організації Об’єднаних Націй, яка сприяє миру і розвитку шляхом поширення волонтерства у всьому світі. Волонтери ООН сприяють миру і розвитку через пропагування волонтерства та визнання волонтерів, співпрацю з партнерами для інтеграції волонтерства у програми розвитку та мобілізацію все більшої кількості волонтерів. На глобальному рівні робота Волонтерів ООН зосереджена на демократизації управління, охороні здоров’я, соціальній інтеграції та розвитку волонтерської інфраструктури з особливою увагою щодо молоді, гендерної рівності та досягненні Цілей сталого розвитку ООН.

 Навчальна програма “Молодіжний працівник” започаткована у 2014 році Міністерством молоді і спорту України, Державним інститутом сімейної і молодіжної політики та Програмою розвитку ООН. Метою програми є підвищення кваліфікації молодіжних лідерів та фахівців молодіжної галузі в умовах децентралізації задля підвищення ефективності розробки та реалізації обгрунтованої молодіжної політики на місцевому та регіональному рівнях.

✍️ Завдання тренінгу:
— Розвинути компетентність учасників у ключових теоретичних та практичних аспектах волонтерської діяльності та менеджменту волонтерських програм;
— Поінформувати учасників про сутність, роль та форми волонтерської діяльності молоді, глобальні та локальні підходи до залучення, менеджменту та мотивації волонтерів;
— Ознайомити учасників із кращими світовими та національними практиками та інструментами роботи з волонтерами.

✍️ Під час тренінгу учасники розглянуть такі теми, як:
— сутність та роль волонтерської діяльності в Україні та світі;
— види, принципи та характеристики волонтерських проектів;
— цикл волонтерського менеджменту та інструменти взаємодії з волонтерами;
— залучення молоді до волонтерства;
— інтеграція, адаптація та мотивація активістів;
— навчання та розвиток волонтерів;
— стратегії розвитку довгострокового волонтерства;
— методи формування активних спільнот.

✍️ Учасники тренінгу:
До участі запрошуються 25 молодіжних працівників та працівниць, що мають досвід координації волонтерів, участі у волонтерських проектах та поділяють цінності взаємодопомоги.

Програма тренінгу складається з трьох навчальних модулів та розрахована на три робочих дні (24 години).

 Модуль 1. Передумови роботи з волонтерами.
Ключові теми: Що таке волонтерство? Види волонтерських проектів. Принципи роботи з волонтерами. Цикл волонтерського менеджменту.

 Модуль 2. Залучення та мотивація волонтерів.
Ключові теми: Що таке портрет волонтера? Комунікації з волонтерами. Типи мотивації та заохочення молоді. Вигорання волонтерів. Інструменти попередження вигорання.

 Модуль 3. Розвиток та підтримка волонтерів.
Ключові теми: Навчання волонтерів. Наставництво та менторство. Волонтерські програми. Довгостроковий вплив волонтерства. Фактори розвитку волонтерського середовища.

Відбір потенційних тренерів здійснюється за допомогою аналізу аплікаційної форми та/або співбесіди, на основі рекомендованих нижче критеріїв.

✍️ Критерії відбору учасників:

— Обґрунтована мотивація до участі у тренінгу.
— Прагнення поширювати цінності волонтерської діяльності та взаємодопомоги у суспільстві.
— Можливість використовувати на практиці та поширювати інформацію, здійснювати підготовку молодіжних працівників після завершення тренінгу.
— Комунікативні здібності.
— Досвід управління волонтерами чи волонтерства.

✍️ Тренінг проводитиме Анна Бондаренко – розробниця навчальної програми із залучення та координації волонтерів, засновниця громадської організації Ukrainian Volunteer Service, що розвиває волонтерський рух в Україні. Анна є учасницею спільноти Global Shapers при Всесвітньому економічному форумі та випускницею програми з менеджменту неприбуткових організацій Українського Католицького Університету.

Організатори покривають витрати на проживання, харчування та проїзд учасників.

У разі додаткових запитань звертатись: youthworker.ua@gmail.com
Міністерство молоді та спорту України спільно з Програмою розвитку ООН, Державним інститутом сімейної та молодіжної політики продовжує реалізовувати Навчальну Програму «Молодіжний працівник».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *