В Україні запрацював новий ресурс із критично важливою інформацією про виживання в умовах війни

В Україні запрацювала нова онлайн-платформа для допомоги людям вразливих категорій в умовах військового стану.

На новому вебсайті, що працює для інформування постраждалих від війни українців та українок, представлено інформацію про правила перетину кордону, порядок отримання статусу внутрішньо переміщеної особи (ВПО), можливості отримання гуманітарної допомоги та психологічної підтримки під час війни, поради щодо пошуку освітніх можливостей та роботи тощо. Інформація стане корисною як для біженців, так і для внутрішньо переміщених осіб та людей, що не переїздили та залишаються у своїх областях.

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні та Європейський Союз підтримали запуск цього вебресурсу, який максимально адаптовано до потреб людей з інвалідністю та людей старшого віку.

Виконувачка обов’язків Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані наголосила, що будь-який план відновлення має ґрунтуватися на підвалинах принципів доступності.

«Ця війна призводить до масштабних та невибіркових руйнувань, цим самим посилюючи виникнення ще більших вразливостей по всій країні, – підкреслила пані Фоуані. – Ми в ПРООН переконані, що настав час для розроблення інклюзивного плану з відновлення та відбудови України. Саме тому, ми маємо негайно братися до роботи та впроваджувати його, адже так багато людей серед цивільного населення потребують  спеціалізованих послуг, аби мати можливість протистояти наслідкам війни. Вебсайт, що його було запущено за підтримки наших партнерів із Представництва ЄС в Україні, неодмінно стане надійним дороговказом та джерелом критично важливої інформації для всіх, а особливо – для людей з інвалідністю та людей старшого віку».

На сайті можна знайти відповіді на запитання:

  • про  правила перетину кордону,
  • порядок отримання статусу ВПО, біженця, тимчасового захисту,
  • які права Ви маєте на отримання допомоги в Україні та за кордоном,
  • як евакуюватися в країни Європейського Союзу на авто, потягом, або іншими шляхами,
  • де можна зупинитися тимчасово, якщо Ви переїхали з іншого населеного пункту в Україні,
  • де отримати психологічну допомогу,
  • де отримати гуманітарну допомогу, зокрема засоби гігієни, одяг чи продукти харчування.

Крім того, можна отримати додатково необхідну консультацію прямо на сайті в режимі онлайн.

За інформацією Представництва ЄС в Україні.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *