Відновлюючи стародавні традиції: Святкові вечорниці до Дня Андрія або свято Калети

Запрошуються всі!

10 грудня (субота) о 14.30

в Українському домі (РАГЦ біля пам’ятника Шевченку)

У програмі: концерт, дівочі ворожіння, дитячі ігри та забави (із солодкими призами), обрядова гра “Кусання калети”, танці та чаювання.

 Із собою взяти: гарний настрій та родину, прийти у вишиванці, захопити чай у термосі (можна сік, воду) та печиво до чаю. Також бажано подякувати організаторам за час і натхнення.

Історична довідка. У цей день молодь веселилась: дівчата готували смаколики та ворожили, а хлопці бешкетували, але за ті бешкети нічого їм не було. Потім збирались всі в одній хаті. Дівчата вже і на стіл накрили, і калету (святковий корж) сховали. Хлопці повинні були вгадати де калета, але перед цим її викупити. Чим тільки не викуповували! Приносили і кота у мішку, і мишей за пазуху дівчатам кидали, і стрічки дарували. Всяке. Підвішували калету до сволока. Далі обирали Калетинського, давали йому в руки віхтя із сажею, адже завдання Калетинського охороняти калету і смішити коцюбинських. А Коцюбинським був кожен, хто сідав на коцюбу та їхав “калету кусати”. При цьому не можна було сміятися, щоби “по писку не пописали”. Коцюбинському гурт загадував різне: пострибати,  поспівати, півнем покричати. Якщо вдавалося все без сміху з боку Коцюбинського, він кусав калету. От нелегка то справа! Але якщо вкусив – будеш щасливий цілий рік. Після обрядової гри калету відв’язували і пригощались. Закінчувалиьс вечорниці веселощами та танцями.

Саме так гуляли наші предки. Так будемо гуляти і ми.

Приходьте! Нагадаю, що всі свята проходили тільки на тверезу голову!

15409649_728702207287093_442888419_o

Організатори: громада РУНВіри “Оріяни”, ГО “ЛА ДА”, ГО “УНСО”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *