Волонтерський табір в Слов’янську

  Молодь з України та країн Європи збереться в серпні в Слов’янську щоб дізнатись більше про наслідки військових конфліктів, створити спільні творчі проекти та долучитись до допомоги постраждалим від збройного конфлікту.Заявки приймаються до 20 травня 2019 

  Коли: 3-16 серпня 2019

  Де: Слов’янськ – місто в східній частині України, один з районних центрів Донецької області, відомий своїми курортами на солоних озерах, а також порцеляновим і керамічним виробництвом. Слов’янськ – це місто, з якого в квітні 2014 року почалася війна на сході України. На початок 2019 року половину населення міста становили вимушені переселенці, які виїхали із зони конфлікту.

 Місцеві жителі знають про війну не з чуток. З квітня по червень 2014 року Слов’янськ перебував під окупацією незаконних збройних формувань. Зараз так звана «лінія розмежування» (лінія фронту) проходить в 40 кілометрах від міста. Незважаючи на те, що сьогодні його вулиці виглядають мирно, побоювання, пов’язані з війною, як і раніше впливають на життя жителів. В ході волонтерського табору ми постараємося якомога більше дізнатися про те, як відбувається відновлення миру в регіоні і як досвід війни позначається на його повсякденності.

 Хто: 20-25 волонтерів з різних країн Європи, мінімум 10 – з України. Вік 18+. Робочі мови: англійська, українська, російська.

 ОрганізаториDRA (Берлін) і місцеві громадські організації-партнери.

 Чим будемо займатися? Будемо вчитися, знайомитися і працювати разом! Міжнародний волонтерський табір – це купа різноманітних можливостей. Учасники з різних країн зможуть дізнатися про життя один одного, про історію та шляхи розвитку України і Донбасу, обговорити ідеї нових спільних проектів, послухати і розповісти історії про свої захоплення, досягнення і про досвід подолання конфлікту.

 Робота:

– Допомога місцевим жителям, які постраждали в ході збройного конфлікту, і сім’ям вимушених переселенців з окупованих районів Донецької та Луганської областей: ремонтні роботи, допомога багатодітним сім’ям переселенців, робота з в невеликому дитячому сімейному будинку і т.п.

– Збір, документація і систематизація усних свідчень (інтерв’ювання) жителів міста про збройне протистояння в Слов’янську в квітні-липні 2014 року і шляхи подолання конфлікту, фотофіксація для створення в майбутньому фотовиставки про життя регіону, показ якої відбудеться в Слов’янську, а пізніше – в Києві , Берліні, Варшаві та інших містах.

 Вільний час:

– Зустрічі та дискусії з експертами, істориками, публіцистами і громадськими активістами про сьогоднішнє життя України, перспективи розвитку, стан справ із правами людини та екології, про життя людей в зоні конфлікту, про ситуацію на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей і т.д.

– Екскурсії по місту і навколо, поїздки по регіону,

– Відпочинок, вечірки і купання в солоному мінеральному озері.

 Проживання: Учасники будуть проживати в 4-8-місних кімнатах хостела протестантської церкви Переможців в місті Слов’янськ. У хостелі є все необхідне для життя: кухня, їдальня, душ і т.д. Волонтери будуть готувати харчування самостійно.

 Організатори оплачують учасникам проживання, харчування та частину витрат на проїзд до / з табору.

 Прибуття: Міжнародні учасники перед початком табору зустрічаються в Києві і разом з координаторами проекту їдуть на поїзді до Слов’янська. Українські учасники також можуть приєднатися до групи або приїхати в Слов’янськ самостійно.

  Заявка для участі в таборі: Будь ласка, заповніть форму заявки українською, англійською або російською мовами. Заявки приймаються до 20 травня 2019. Результати відбору будуть повідомлені заявникам до 31 травня 2019

  Джерело: https://gurt.org.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *