Як не “вляпатись” в умовах інформаційної трясовини війни

18 червня відбувся онлайн-захід «Інформаційна забрудненість в умовах війни», організований КоростеньPRO у співпраці з громадськими активістами, анонсований раніше. в рамках спільного проекту з нами та Інститутом Креативних Інновацій “Разом Краще”. Протягом цілого дня, в онлайн-режимі учасники та учасниці в різних формах навчались ідентифікувати пропаганду, фейки та маніпуляції. Тренінг був спрямований на максимальне засвоєння навичок критичного мислення, аналізу, та інтернетсерфу на практиці. За роботою учасники та учасниці спочатку ознайомилися з теорію у сфері медіагратоності, а потім на практиці спробували ідентифікувати пропагандистські матеріали за допомогою онлайн ігор з медіаграмотності «Медіазнайко» та «Медіаграмотна місія», розроблених Академією Української Преси та IREX. Ці ігри були створені українськими розробниками як інструменти для вивчення всіх аспектів медіа та підводних каменів, які можуть чекати на звичайного споживача в умовах нформаційного перенасичення.

Сьогодні ми стикаємось з великим інформаційним навантаженням в інфополі, яке до цього могло бути зовсім не пов‘язаним з політикою, тому вкрай важливо розуміти, де ти отримуєш надійну інформацію, а де стикаєшся зі спробами маніпуляцій – зазначила ідейна натхненниця та модераторка заходу Даяна Асадчева.

 

Учасниці та учасникм ознайомилися з незалежними ЗМІ, які публікують перевірену інформацію. В групах було проаналізовано фекові новини, які можуть посіяти паніку серед суспільства. Особлива увага була приділена вистроєнню довірливих відносин у групі та взаємоповаги. Для заохочення подальшої роботи над собою були розіграні подарунки дл найактивніших, зокрема і гру «Критикотики». Дана гра підходить для навичок критичного мислення, як для підлітків, так і для дорослих.

Сподіваємось, за результатами заходу більше людей перевірятимуть, а не сліпо довірятимуть отриманій у ЗМІ інформації!


Захід відбувся в рамках проєкту «Разом Краще» (Співпраця місцевих ЗМІ та громадських організацій для взаємного зміцнення, протидії фейкам та пандеміям), що здійснюється ГО «Інститут Креативних Інновацій» у партнерстві з Асоціацією професійних журналістів та рекламістів Житомирщини, Регіональним Партнерством громадських організацій та ініціатив «Громадський Ресурс Полісся» в рамках програми «Зміцнення регіональних зв’язків та обміну перехідними процесами у ширшому чорноморському регіоні» Чорноморського фонду регіонального співробітництва за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *