Як стати незалежним медіа в процесі роздержавлення з’ясовували керівники місцевих медіа в Житомирі

     Перший із серії тренінгів на тему: «Юридична та правова допомога в процесі роздержавлення друкованих комунальних ЗМІ» відбувся 17 березня в Житомирі. Він зібрав редакторів, журналістів та бухгалтерів  комунальних газет з усіх куточків Житомирщини.

    Тренінг провів досвідчений юрист мережі медіа-юристів Інституту розвитку регіональної преси; викладав навчальний курс «Правове регулювання журналістської діяльності», викладач навчального курсу «Правове регулювання журналістської діяльності»  Ігор Федоренко (м.Суми). Він впродовж останніх 16 років здійснює супровід діяльності ЗМІ та захисту їх інтересів в судах.

      Учасники детально розглянули етапи процесу роздержавлення за Законом України “Про реформування державних і комунальних ЗМІ”. Детально зупинялись на кожному конкретному запитанні ,зокрема, що передбачають етапи роздержавлення та коли редакцію можна вважати перереєстрованою.Найбільше редакторів районних газет хвилювало питання- яку  організаційно-правову форму підприємства, якими мають стати редакції комунальних ЗМІ після реформування, обрати – чим ТОВ краще від АТ чи ПП?

     Зокрема, працівників новоград-волинської газети “Лесин край” цікавило питання про розподіл часток між співзасновниками-членами трудового колективу, їх передачі при бажанні чи потребі іншим особам.Також багато ньюансів в процесі реформування виникає при вирішення майнових питань. Зокрема, тренер відповів на запитання про продовження та укладання договору на оренду приміщення та про неможливість суборенди приміщень,які надані в оренду на пільгових умовах.Питання погашення заборгованості засновників цікавило редакторку газети “Слово Полісся” з містечка Баранівка Оксану Пилипчук. Протягом кількох місяців редакція “авансом”надавала площу для розміщення інформації органів місцевого самоврядування,чекаючи на угоду від замовника.В результаті – ні коштів, ні угоди. Крім того, процес роздержавлення редакція почала до вступу в дію ЗУ “Про реформування державних і комунальних ЗМІ”, і не потрапила таким чином до першого етапу реформування комунальних ЗМІ.

DSCN1205

     На ці та багато інших проблемних запитань відповіді ще попереду- в ході проекту «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» передбачено ще 4 тренінги для керівників комунальних ЗМІ Житомирщини. Наступний відбудеться 21 квітня. Крім цього редактори можуть отримувати постійні юридичні консультації, звернувшись за ними до юриста ІРПП Людмили Панкратової особисто (щосереди та щоп’ятниці) за телефоном 093-102-10-81 або поставити запитання на ел.пошту партнера проекту Житомирського прес-клубу ztpres@ukr.net

     Проект здійснюється Тернопільським прес-клубом в рамках “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)​.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *