Як у Коростені створюють безпечну громаду разом

Створюємо безпечну громаду разом. Проект з такою назвою зініційований групою місцевих жителів та жительок Коростенської ОТГ переміг  у конкурсі проектів соціальної дії в рамках програми «Активні громадяни». Завядки цій перемозі актив багатоповерхових дворів отримав не тільки можливість підвищити рівень громадської безпеки в частині громади через встановлення екоосвітлення у найбільш небезпечних ділянках та підвищить рівень соціальної згуртованості через безпосередню співпрацю мешканців.

Фото із Facebook

Після того як пройшла навчання за програмою “Активні громадяни” завдяки знайомству з ГО “Інститут Креативних Інновацій”, довго думала, що б таке гарне і “запальне” зробити. А коли повернулась додому пізно ввечері одразу побачила цю багаторічну проблему… Три суміжні двори розміщені поруч та користуються єдиним в районі магазином, проте мають проблеми із громадською безпекою, бо оточені приватними гаражами та неосвітленими ділянками, де, зокрема, відбувались правопорушення. При цьому, питання давно не вирішується через через бюрократичні перепони. Тому група місцевих активістів вирішила самоорганізуватися та долучити жителів для забезпечення безпеки через екоосвітлення та благоустрій території для уникнення маргіналізації цих публічних просторів. І хоча це вже друга спроба виграти проект, але вона виявилась вдалою! А ще круто, що наша невеличка ініціатива змогла залучити місцевих жительок і жителів різного віку та стану здоров’я! Тепер ми маємо грандіозні плани по благоустрою спільного простору і навіть вже придумали креативні рішення, які зможемо втілити власними силами. – зазначила одна із ініціаторок проекту Даяна Асадчева.

Про ефективність проекту (нехай фінансово відносно невеликого-ред.) свідчать і відгуки учасниць та учасників спільної толки, яку передбачав проект, а також подальші дії із благоустрою, яких не було заплановано у проекті, але саме завдяки йому було запущено, зокрема і з залученням комунальних установ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *